Rubriky:

Tipsport extraliga

Valský hýří v Liberci zdravým sebevědomím a pochvaluje si spolupráci s Filippim

6. prosince 2014 18:19 - Liberec

Rok a půl působí v kádru libereckých hokejistů útočník Jakub Valský. V létě 2013 přicházel do města pod Ještědem z Kladna, kde patřil k hlavním tahounům. Loni vstřelil za Bílé Tygry v nejvyšší soutěži sedm gólů, letos však tuto metu překonal už v polovině základní části! Po sedmadvaceti kolech má na svém kontě osm branek, což jej řadí k nejproduktivnějším hráčům mužstva. „Pomohla mi zkušenost z národního týmu,“ hledá Valský jeden z aspektů narůstající formy v rozhovoru pro Sport.cz.

 

David Taneček, ČTK

Zdá se, že po návratu z reprezentační akce vám narostla křídla...

Pociťuji zdravé sebevědomí. Taky jsem si všiml, že v poslední době se mi v klubu daří. Ale pokud se chci udržet v nominaci reprezentace, musím její oprávněnost potvrzovat výkony v extralize.

Předtím ofenzivu Liberce zajišťovali hlavně slovenští útočníci Bartek, Bakoš, Radivojevič i Bulík, ale teď jste převzal jednu z vůdčích rolí.

Hodně těžím ze spolupráce s Tomášem Filippim. Od návratu z nároďáku jsme nebodovali asi jen v jednom zápase. Víc si věříme. A jestli na nás trenéři spoléhají? Těžko říci. Doufám, že zůstaneme produktivní a připojí se k nám další kluci. V hokeji se může všechno rychle otočit.

Bílí Tygři mají v extralize pauzu od 5. až do 12. prosince kvůli odloženému zápasu na Slavii. Vítáte volno v rozjeté sezóně, když ostatní soupeři mají hrací termín i v neděli 7. prosince?

Obdobné přestávky nemám rád. Hrál bych plynule dál a náhlá pauza je pro mě těžká. Musíme aspoň potrénovat a připravit se na nejbližší start proti Hradci Králové. Každý hráč ale snáší čas bez zápasů jinak. Někdo si s úlevou odpočine, někdo je raději v zápřahu. Je to různě dané a záleží, jak se pak dá mužstvo dohromady.

S čím tedy vstupujete do druhé poloviny základní části?

Chceme sbírat body a postupně si vylepšit postavení v tabulce, abychom se dostali do jejího středu nebo ještě výš. Optimální by bylo hrát v klidu. (úsměv)

Registrujete náznaky o povolání do reprezentace pro nadcházející turnaj Euro Hockey Tour v Rusku?

Žádné signály nemám. Ale jak jsem už říkal dříve, kdybych jel na další akci, byla by to pro mě zase obrovská čest. Nechám to otevřené.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  Karlovy Vary - Ml. Boleslav dnes 17:30
20191018T17:30:00+0200
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary
Ml. Boleslav
  Vítkovice - Litvínov dnes 17:30
20191018T17:30:00+0200
Vítkovice vs. Litvínov
Vítkovice vs. Litvínov
Vítkovice
Litvínov
  Olomouc - Hradec Králové dnes 18:00
20191018T18:00:00+0200
Olomouc vs. Hradec Králové
Olomouc vs. Hradec Králové
Olomouc
Hradec Králové
O2 Sport Pardubice - Třinec dnes 18:00
20191018T18:00:00+0200
Pardubice vs. Třinec
Pardubice vs. Třinec
Pardubice
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..