Rubriky:

Tipsport extraliga

Vedení Sparty došla trpělivost. Hokejisté zaplatí mastnou pokutu!

15. prosince 2014 17:04 - Praha

Promrhaný dvoubrankový náskok a konečná porážka na ledě Karlových Varů v poměru 3:5 nenechalo vedení Sparty jen tak být. Hokejisty z Holešovic čeká za selhání v zápase 30. kola Tipsport extraligy finanční postih. Hráči zaplatí pokutu ve výši 200 tisíc korun, navíc jim hrozí další půlmiliónová pokuta v případě, že se nevyvarují podobných výpadků i v příštích utkáních. Informovaly o tom oficiální internetové stránky pražského klubu.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

„Hráčům ve Spartě vytváříme poměrně nadstandardní podmínky, které stojí jak mě, tak i další partnery, nemalé finanční prostředky. Důrazně jsem tímto chtěl hráčům sdělit, že se nebudu dívat na opakovanou laxnost a lajdáctví v zápasech, ve kterých vedeme o několik branek a zápas následně ztratíme. Ke sportu samozřejmě patří i porážky, ale odmítám prohrávat tímto stylem, kdy hráči po zápase zpytují svědomí, jsou si vědomi svých chyb a následně je příště znovu opakují," řekl pro oficiální klubový web Petr Speychal, předseda představenstva Sportovního holdingu Praha, který vlastní Spartu.

Sparta sice v lázeňském městě brzy prohrávala po zásahu Balána, ještě do přestávky ale srovnal v přesilovce Buchtele a v rozmezí 31. a 32. minutě Pilař s Barinkou zajistili v dalších početních výhodách hostům dvoubrankový náskok. Zdálo se, že Sparta dovede zápas bez potíží do vítězného konce, jenže místo toho o náskok přišla ještě do druhé přestávky. Nejprve snížil ve vlastním oslabení Hruška, ve 37. minutě srovnal z trestného střílení Balán a minutu před druhou sirénou Sičák dokonal obrat.

Uhradí fanklubu náklady na cestu do Varů

Sparťané už na vyrovnání nedosáhli, naopak Energie v závěrečné části tříbodový zisk ještě pojistila po přesilovkovém gólu Redlihse. Vedení Pražanů porážka pořádně rozohnila.

„Je naprosto nepřijatelné, abychom podobným způsobem ztráceli zápasy. Stalo se nám to v poslední době několikrát a vyvrcholilo to utkáním v Karlových Varech, kdy vinou naší lajdáckosti a laxnosti dokonce inkasujeme v naší přesilovce a přijdeme o dobře rozehraný zápas," zlobil se v neděli večer sportovní manažer klubu Patrik Martinec a oznámil, že tým zaplatí pokutu, z které budou uhrazeny veškeré náklady fanklubu na cestu do Karlových Varů.

V pondělí pak Sparta výši pokuty odtajnila. "Naši hráči se musí rvát o vítězství v každém zápase a je jedno, že jde v uvozovkách pouze o jedno z utkání základní části. Nosit „S" na prsou je i o historii a tradici, odpovědnosti ke generacím fanoušků a to musí být na ledě cítit. Věřím, že pokud to dosud hráči takto nevnímali, tak tato pokuta je přiměje tento postoj přehodnotit," doplnil Speychal pro klubový web Sparty.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..