Vítkovice - Liberec 4:1Vítkovice díky dvěma slepeným gólům v oslabení přemohly Liberec

13. Zíb 1 : 0
20. Roman 2 : 0
21. Roman 3 : 0
33. Bakoš 3 : 1
55. Vandas 4 : 1

Hokejisté Vítkovic porazili v důležitém utkání dvou uchazečů o play off ve 33. kole Liberec 4:1. Strůjcem výhry byl Ondřej Roman, který soupeře na přelomu první a druhé části v rozmezí 59 sekund zlomil dvěma trefami ve vlastním oslabení. Bílí Tygři prohráli počtvrté za sebou, Vítkovice v domácím prostředí poosmé v řadě zabodovaly.

Radost hokejistů Vítkovic

Souboj dvou velkých rivalů o desítku svým nasazením chvílemi připomínal play off. Liberec do zápasu vstoupil aktivněji a kýžený vedoucí gól měl na hokejce už ve čtvrté minutě Bulík, ale nezvládl dorážku do prázdné branky. Domácí soupeři ukázali, že největší síla je v jednoduchosti: Zíb ve 13. minutě nic nevymýšlel, nahodil puk na Lašáka, kterému Huna dokonale zakryl výhled a Vítkovice vedly.

Domácí převzali otěže. Szturc sice v 18. minutě vyšachoval Lašáka, ovšem z ostrého úhlu už nedokázal zacílit prázdnou bránu. Nečekaným zlomem zápasu se stala liberecká přesilovka na přelomu první a druhé části. Svačina se 20 sekund před koncem utrhl do přečíslení a Roman jeho přesný pas nadvakrát poslal mezi Lašákovy betony.

Stejné dvojici stačilo v druhé části jen 39 sekund a stále v oslabení znovu rozvrátila hostující obranu: Svačina vylepšil sólový nájezd na Lašáka ještě drzou a vychytralou zpětnou přihrávkou na Romana, který z druhé vlny pohodlně trefil prázdnou branku.

Domácí mohli nahlodaného protivníka nadobro dorazit z přesilovek, jenže nebyli v nich nebezpeční. Snad jen Olesz ve 29. minutě mohl zblízka přidat čtvrtý gól, ale jeho dorážka se otřela o tyčku.

Až pak se zase zmátořil Liberec. Kouč Čada seřadil do jednoho útoku Balaštíka, Vampolu a Radivojeviče, hosté pořádně přitvrdili a domácí se najednou ocitli v nesnázích. Bakoš v 33. minutě proplul kolem pravého hrazení a švihem překonal Dolejše. Severočeši se v závěru druhého dějství nastěhovali do útočného pásma a vítkovický náskok visel na vlásku. Dolejš zmařil nájezd Balaštíka a při ráně Radivojeviče mu pomohla tyč.

Hostující tlak pak opět rozdrobila vyloučení, ale Vítkovice se dnes v přesilovkách trápily. Pro Ostravany však bylo důležitější, že soupeř vypadl z tempa a už se do něj nevrátil. Čtvrtý hřebíček do liberecké rakve zatloukl v 55. minutě dorážkou pod břevno Vandas a zpečetil Vítkovicím cenné tři body. Liberec dostal v závěru ještě na 48 sekund přesilovku pět na tři, ale to už bylo příliš pozdě na to, aby s výsledkem něco udělal.

Hokejová Tipsport extraliga - 33. kolo:
HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Zíb (Roman, Huna), 20. Roman (Svačina), 21. Roman (Svačina, Stehlík), 55. Vandas (Húževka) - 33. Bakoš (Filippi, Derner). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7, navíc Lašák (Liberec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 7242.
Vítkovice: Dolejš - Hrbas, Kudělka, Zíb, Malec, Kovář, Stehlík, Šenkeřík, Pastor - J. Káňa I, Burger, Olesz - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Szturc - Šedivý, M. Hlinka, Kucsera. Trenér: Svozil.
Liberec: Lašák - Šimek, Výtisk, Vitásek, Voráček, Gřegořek, Derner, Kajínek - Balaštík, Filippi, Radivojevič - Bakoš, Vampola, Bulík - Bartek, P. Jelínek, Krenželok - Jass, Urban, J. Vlach. Trenéři: Čada a Černý.

1 : 5 Brno - Litvínov 1 : 5 dohráno
20240318T17 : 00:00+0100