Ml. Boleslav - Třinec 2:5Třinec vyhrál posedmé za sebou

14. Pabiška 1 : 3
31. Kubica 2 : 3
52. Klesla 2 : 4
57. Polanský 2 : 5

Hokejisté Mladé Boleslavi ve 33. extraligovém kole podlehli vedoucímu Třinci 2:5. Oceláři nakročili k sedmé výhře v řadě hned v úvodu, během necelých 13 minut nastříleli tři góly. Domácí sice snížili na 2:3, ale na více nedosáhli. Třinec vede po dnešku tabulku soutěže již o 13 bodů. Dva góly vítězů dal bek Rostislav Klesla.

Boleslavský brankář Martin Růžička (vlevo) a Vladimír Dravecký z Třince.

Boleslavští hráči v nedělním kole proti Karlovým Varům ukončili sérii sedmi proher, ale druhý domácí zápas za sebou se jim nepovedl. Proti Třinci nastoupili s přílišným respektem, čehož hosté brzy začali využívat. Už na konci druhé minuty třinecký Matuš otevřel skóre střelou z levého kruhu. Domácí brankář Růžička pak předvedl sérii kvalitních zákroků proti Hrňovi a Noskovi, ale v polovině první třetiny ho překvapilo Kleslovo nahození od obranné modré čáry, které zapadlo k tyči.

Středočeši zareagovali výměnou brankářů, místo Růžičky nastoupil Rittich, ale čisté konto udržel jen necelé tři minuty. Pak nehlídaný Klepiš dostal přihrávku zpoza brány od Orsavy a pohotově zvýšil na 3:0. Ve 14. minutě Pabiška proměnil únik blafákem do bekhendu a domácí se na chvíli zvedli, ale v závěru třetiny při trestu Bárty už opět diktovali tempo hosté.

Do prostřední části vlétli domácí mnohem aktivněji, přímočaře se tlačili do útoku a z nebezpečných pozic pálili Musil s Trončinským, který v Mladé Boleslavi hostuje právě z Třince. Před polovinou zápasu domácí nevyužili přesilovku při trestu Draveckého, ale brzy po něm Kubica z dorážky snížil na 2:3. O minutu později mohli Středočeši dokonce vyrovnat, ale Výborného finální přihrávka při přečíslení neprošla.

I tak domácí ve třetí třetině cítili šanci na body, ale tolik vyložených šancí už neměli. Třinci naopak mohli vrátit dvougólový náskok Nosek a Matuš, ale jejich střely pochytal Rittich. Boleslavský brankář nestačil až v 53. minutě na Kleslovu ránu od modré, při které měl zakrytý výhled. Po třineckém gólu na 4:2 už domácí neměli sílu na dotažení dvougólové ztráty, kterou ještě navýšil necelé čtyři minuty před koncem Polanský po efektivním bekhendovém blafáku. Třinec vyhrál 5:2 a natáhl vítěznou sérii na sedm utkání.

33. kolo hokejové extraligy:
BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Pabiška (D. Výborný, Mikulík), 31. Kubica (Kašpařík, Trška) - 2. Matuš (M. Doudera), 10. Klesla (Nosek), 13. Klepiš (Orsava, Nosek), 52. Klesla (Hrňa), 57. Polanský (Roth, Dravecký). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 2970.
Mladá Boleslav: Martin Růžička (10. Rittich) - Trončinský, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Žabka, Trška, R. Čermák - Mikulík, D. Výborný, Pabiška - M. Látal, Broš, Klimenta - Bárta, Kašpařík, Kubica - Pacovský, Musil, Lenc - od 21. navíc Jarůšek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Třinec: Hamerlík - Roth, Klesla, Galvas, Linhart, M. Doudera, Hrabal, Nosek - Hrňa, Klepiš, Orsava - Dravecký, Polanský, Adamský - Žejdl, Matuš, Rufer - Christov, Kindl, Franek. Trenéři: Kalous a Varaďa.