Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejové kluby zrušily i pravidlo o zakázaném uvolnění

19. srpna 2005 17:31 - PRAHA

Hokej v Česku se nakonec bude v této sezóně hrát podle stejných pravidel jako dosud. V květnu si sice zástupci extraligových klubů odhlasovali, že se po letech vrátí ke hře s červenou čarou a změní pravidlo o zakázaném uvolnění, ale v minulých dnech obě novinky zrušili, aniž s nimi byl odehrán jediný extraligový zápas.

 

čtk

Jako první v neděli odvolali pravidlo o postavení mimo hru na červené čáře, v polovině týdne do zapomnění putovalo i nařízení, které usnadňovalo práci čárovým rozhodčím. Zakázané uvolnění se mělo pískat až tehdy, kdy vyhozený puk dojede bránící hráč, jako je tomu v NHL.

"Jednou jsme členskou zemí IIHF, tak se budeme držet jejích pravidel. Nemá smysl, abychom se izolovali," řekl v pátek ředitel extraligy Stanislav Šulc. Druhá změna měla podle jeho slov logickou návaznost na znovuzrušení červené čáry.

Kluby si zrušení změny odsouhlasily prostřednictvím hlasování o smlouvě mezi NHL a IIHF. Zachování pravidel platí pro všechny soutěže, od extraligy po juniorské soutěže. Posvětil to výkonný výbor svazu. "Přece nemůžeme mladé učit, aby hráli s červenou čarou, když se tak jinde nehraje," řekl generální sekretář svazu Martin Urban.

Hýbání s pravidly je podle Šulce definitivní. "Je vyloučené, že se bude hrát jinak, než jak je to teď. Už jsme snad národ pobavili dost," uvedl šéf extraligy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..