Hokejisté Liberce porazili v přípravě Budějovice

Hokejisté Liberce zvítězili v pátečním přípravném utkání nad nováčkem extraligy Českými Budějovicemi 5:2. Domácí vedli již 5:0, hosté snížili až v závěru. Utkání odchytali v liberecké brance Falta a Chábera v týmu hostí.

DEFAULT TITLE

Zápas nedohrál kvůli tržné ráně v obličeji a následnému šití domácí kapitán Václav Novák, ale brzy by měl být v pořádku. V úterý se oba týmy střetnou znovu v Českých Budějovicích.

Liberec - České Budějovice 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky: 19. Jech, 23. Richter, 32. Vampola, 36. Podkonický, 41. Vaic - 56. Šimánek, 59. Kutlák. Vyloučení 4:9. Využití 2:0. V oslabení 0:1. Diváci: 400.

Kladno otočilo zápas s Litvínovem

Hokejisté Kladna ještě deset minut před koncem dnešního přípravného zápasu s Litvínovem 1:2, ale nakonec zvítězili. Dvěma brankami otočili zápas Horna a Bílek, kteří ve čtvrtek zařídili remízu 2:2 s Klotenem. Také za soupeře se trefili osvědčení střelci. Prorok dal v přípravě třetí gól, obránce Gýna druhý, lepší bilanci nikdo z jejich spoluhráčů nemá.

Kladno - Litvínov 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 17. Gardoň, 50. Horna, 58. Bílek - 3. Prorok, 16. Gýna. Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 500.

Vsetín opět prohrál se slovenským týmem

Hokejisté Vsetína ani na sedmý pokus nedokázali v přípravě zdolat slovenský tým. V duelu se Skalicí potřetí nedali soupeři ze země východních sousedů gól a prohráli 0:2. V jejich brance se už po chřipce objevil Tomáš Pöpperle.

Skalica - Vsetín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: Bliščák, Grill.

Plzeň remizovala s Klotenem

Hokejisté Plzně uhráli v přípravě na nadcházející sezonu extraligy druhou remízu za sebou. Po nerozhodném duelu s CSKA Moskva se dnes v Mariánských Lázních rozešli smírně i se švýcarským Klotenem. Západočeši sice dvakrát vedli po brankách Michala Straky a Kracíka, soupeř ale dokázal vždy vyrovnat a vybojoval remízu 2:2.

V prvním útoku Plzně nastoupil devatenáctiletý junior Jaroslav Hobl. Další zápas sehrají Západočeši v úterý ve Znojmu.

Plzeň - Kloten Flyers 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Branky: 11. Michal Straka, 38. Kracík - 30. Peter, 58. Rintanen.

Karlovy Vary rozdrtily Francii

Jednoznačnou záležitostí byl přípravný zápas hokejistů Karlových Varů s výběrem Francie, nad kterým Energie zvítězila vysoko 8:0. Gólman Lukáš Mensator se od začátku nudil, jeho spoluhráči se však prosadili až po téměř deseti minutách. Ve druhé části prvního dějství ale domácí nastříleli soupeři pět branek a všechny v přesilovkách.

Zatímco Francouzi v polovině zápasu za stavu 6:0 vystřídali brankáře, Mensator si zpestřil utkání přihrávkou na sedmý gól. Karlovarští neinkasovali už ve třetím zápase po sobě a vždy s jiným brankářem. V předchozích duelech udrželi čisté konto Masalskis a Čechmánek.

Karlovy Vary - Francie 8:0 (5:0, 2:0, 1:0)
Branky: 10. a 18. M. Dvořák, 18. a 20. Košťál, 11. Kucharczyk, 21. Petr Kumstát, 34. Ustrnul, 51. Pech. Rozhodčí: Florián. Vyloučení: 2:10. Využití: 5:0. Diváci: 800.

Vítkovice remizovaly se Sarezou

Vítkovičtí hokejisté remizovali v přípravném utkání 1:1 se Sarezou Ostrava, kterou v úterý zdolali 5:2. Prvoligový tým šel těsně před koncem první třetiny do vedení zásluhou Chatrnúcha, ve 37. minutě pak vyrovnal Štefanka.

Vítkovice - Sareza Ostrava 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Branky: 37. Štefanka - 20. Chatrnúch. Rozhodčí: Havlík. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 350.

Zlín porazil Duklu Trenčín

Hokejisté Hamé Zlín porazili v dnešním přípravném utkání na vlastním ledě Duklu Trenčín 2:1. Domácí nastoupili v silně kombinované sestavě, v níž scházel kanonýr Balaštík mířící do týmu NHL Columbus Blue Jackets.

Trenčín poslal do vedení Lelkeš, který překonal krajana Murína v brance Zlína. Za domácí už po 21 vteřinách vyrovnal Mokrejš. Výhru českého vicemistra zařídil ve 44. minutě Martin Čech, jenž využil přesilovou hru.

Zlín - Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 23. Mokrejš, 44. M. Čech - 23. Lelkeš. Rozhodčí: Hradil. Vyloučení 5:6, navíc Poljaček (Trenčín) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 700.

Třinec dal Martinu tři góly

Hokejisté Třince zdolali v přípravě slovenský Martin 3:1. Vítězové skórovali vždy v polovině jednotlivých třetin, kdy se trefili Kudrna, Bordowski a Petrakov. Domácí drželi soupeře pod stálým tlakem, ve vyšší výhře jim zabránil vynikající brankář Drubina.

Třinec - Martin 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Kudrna, 32. Bordowski, 50. Petrakov - 40. Skladaný. Rozhodčí: Trombík - Tošenovjan, Swienczek. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 450.

2 : 1 Třinec - Pardubice 2 : 1 přestávka Živě
20240420T17 : 00:00+0200