Rubriky:

Tipsport extraliga

Disciplinární komise snížila Bičánkův trest na čtyři zápasy

6. ledna 2015 14:11 - Praha

Disciplinární komise hokejové extraligy snížila trest obránci Radimu Bičánkovi z Karlových Varů. Podle původního rozhodnutí měl devětatřicetiletý bek za faul na Dominika Pacovského z Mladé Boleslavi zastavenou činnost na pět utkání, po odvolání Západočechů mu byl trest snížen na čtyři zápasy. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Disciplinární komise ve složení Karel Holý, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda, Jan Trunda a Viktor Ujčík dnes řešila odpor, který Bičánek proti trestu podal. I na základě pohovoru s hráčem se rozhodla trest snížit, v potaz vzala skutečnost, že Bičánek nebyl v posledních dvou letech disciplinárně trestán.

"V horní hranici sazby (disciplinární komise) ponechala trest za intenzitu, se kterou byl zákrok veden," uvedl hokejový svaz v tiskové zprávě.

Generální manažer Karlových Varů Miroslav Vaněk na klubovém webu uvedl, že Západočeši rozhodnutí komise respektují. "Nebudeme to proto dále odvolávat k výkonnému výboru ČSLH," uvedl Vaněk, který prvotní verdikt předsedy komise Holého kritizoval a avizoval, že se proti němu klub bude bránit všemi prostředky.

Bičánek už vynechal zápasy Energie proti Slavii a Třinci, hrát nesmí ještě proti Kometě Brno a Zlínu. Zpět do sestavy se může vrátit v neděli 11. ledna v utkání s Pardubicemi.

ČTK

  Vítkovice - Třinec dnes 17:30
20190917T17:30:00+0200
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..