Tipsport extraliga

Litvínov se přiblížil k Třinci, Spartu trápil Liberec. Slavia utrpěla debakl v Boleslavi

6. ledna 2015 17:20 - Praha
(Aktualizováno: 6. ledna 2015 21:41)

Hokejová Slavia se topí v hluboké krizi. V utkání 35. kola Tipsport extraligy si červenobílí odvezli výprask 1:7 z ledu nováčka z Mladé Boleslavi a zůstávají pevně usazeni na dně tabulky. Tvrdě o výhru musela zabojovat Sparta, ale nakonec nepříznivě se vyvíjející zápas s Libercem otočila a zvítězila 4:3 v prodloužení. Na předposlední pozici znovu klesl Zlín, úřadující mistr prohrál v Plzni 2:5. Tři body z Pardubic vezou Vítkovice po vysoké výhře 6:1, druhý Litvínov vyhrál potřetí v řadě a snížil náskok Třince na devět bodů. Lídr v úterý nehrál, jeho duel s Hradcem Králové byl kvůli chřipkovému onemocnění řady hráčů východočeského celku přeložen na 12. ledna.

Michal Doležal, ČTK

Souboj dvou do úterý nejslabších týmů měli hokejisté Mladé Boleslavi pevně ve svých rukou. Boleslavští jsou sice nejhorším týmem na vlastním ledě, tentokrát však soupeři nadělili sedm branek a zoufalá Slavia se na čestný úspěch zmohla až za stavu 0:4. Mladá Boleslav zaznamenala nejvyšší výhru v sezóně, hosty nespasilo ani střídání brankářů. Na svém kontě mají pouhé jedno vítězství ze čtrnácti posledních zápasů a na třináctý Zlín ztrácejí devět bodů.

Třetí Sparta se dlouho trápila s Libercem, přesto nakonec dokázala utkání z 0:2 a 1:3 otočit a v prodloužení rozhodl v početní výhodě slovenský obránce Juraj Mikuš. Pražský celek na domácím ledě přehrál Bílé Tygry už posedmé za sebou a Severočeši na úspěch v Holešovicích čekají více než tři roky - naposledy vyhráli v září 2011.

Litvínov i díky třem kanadským bodům Petera Jánského, který otevřel skóre už po 15 vteřinách od úvodního buly, porazil Olomouc. Vyhrál tak třetí utkání v řadě, což se mu naposledy podařilo v listopadu. Hosty sice nesrazil ani čtyřgólový deficit po 35 minutách a po trefách Buce a Marosze ještě zmírnili výši porážky, ale vstřelit kontaktní branku a zdramatizovat koncovku už nedokázali.

Vítkovice pálily v přesilovkách

Také Vítkovice vyhrály potřetí za sebou a o svém triumfu v Pardubicích rozhodly již v úvodní třetině, v níž si vybudovaly třígólový náskok. Gašparovič ve druhém dějství sice snížil, ale pak kanonýr Tybor neproměnil trestné střílení a tento fakt jako by domácí definitivně zlomil. Hosté si naopak s chutí zastříleli, čtyř ze šesti branek dosáhli v přesilovkách. Pardubice v posledních dvou zápasech inkasovaly jedenáctkrát.

Jen dva góly byly k vidění v průběhu 65 minut v souboji Karlových Varů s Brnem. Na vedoucí Burianovu trefu v oslabení odpověděl rovněž v závěrečné třetině domácí Balán. Až v nájezdech vystřelil hostům bonusový bod navíc Antonín Honejsek svým prvním gólem v dresu Komety.

Plzeňští hokejisté ukončili i díky dvěma gólům Simona sérii tří porážek, Zlín porazili v sezóně i potřetí. Pomohly jim k tomu i tři využité přesilovky, naopak hosté nevyužili pětiminutovou početní výhodu a neskórovali ani při dlouhé přesilové hře pět na tři. Mistr padl počtvrté v řadě a z posledních šesti venkovních utkání si připsal pátou porážku.

Hokejová Tipsport extraliga, 35. kolo:
Mladá Boleslav - Slavia 7:1
Branky: 8. Bárta, 10. Trončinský, 20. Pacovský, 24. Klimenta, 35. P. Musil, 48. D. Výborný, 56. Broš - 24. Veselý
Litvínov - Olomouc 4:2
Branky: 1. Jánský, 8. Ručinský, 29. Šrámek, 35. Pavlík - 36. Buc, 38. Marosz
Plzeň - Zlín 5:2
Branky: 23. a 38. Simon, 5. Jeřábek, 31. Lev, 47. Kubka - 27. Žižka, 31. P. Holík
Pardubice - Vítkovice 1:6
Branky: 23. Gašparovič - 31. a 38. Huna, 5. Szturc, 12. Burger, 18. Svačina, 58. Kovář
Karlovy Vary - Brno 1:2 po samostatných nájezdech
Branky: 49. Balán - 43. Burian, rozhodující sam. nájezd Honejsek
Sparta - Liberec 4:3 v prodloužení
Branky: 13. J. Hlinka, 20. Pech, 46. Dragoun, 63. Mikuš - 3. Bulík, 12. Vampola, 13. Urban z trest. střílení,
Utkání Třinec - Hradec Králové bylo odloženo na 12.1.