Kometa rozcupovala Hradec, Třinci se vydařil proti Spartě parádní obrat

Obrat z 0:3 na konečných 5:4 se ve 39. kole Tipsport extraligy podařil lídrovi soutěže Třinci, který porazil Spartu a třináctou výhrou v řadě vytvořil nový rekord soutěže. Druhé místo uhájil Litvínov, jenž doma zdolal Pardubice 6:2. Na třetí Spartu se naopak bodově dotáhla Kometa Brno, která jednoznačně smetla domácí Hradec Králové 7:0. Na šestou příčku poskočila Plzeň po výhře 5:4 nad Vítkovicemi. Mizérie Slavie pokračuje, sešívaní prohráli doma se Zlínem 0:2. Karlovy Vary poprvé v roce 2015 vyhrály, když porazily Olomouc 2:1 a Mladá Boleslav zdolala 3:1 Liberec.

Brankář Sparty Filip Novotný zasahuje v utkání s Třincem.

Skvělou příležitost přerušit vítěznou sérii Třince měli hráči Sparty, kteří si už v minulém kole sedmigólovým přídělem vyšlápli na druhý Litvínov. Lídr tabulky prohrával na vlastním ledě v polovině druhé třetiny 0:3, k čemuž dvěma brankami pomohl slovenský mladík Réway. Druhý svůj a třetí týmový gól vstřelil pouhých 23 vteřin po brance Procházky.

Tento dvojitý zásah Pražanům ale Oceláři vrátili v samotném začátku třetí třetiny. Kreps nejdříve snížil již na 2:3 a o pouhých 36 vteřin později srovnával Adamský. Zcela zaplněnou Werk Arenu rozjásal počtvrté Orsava, který poslal domácí poprvé do vedení. Na to ještě dokázala Sparta odpovědět brankou Poláška, vítěznou branku ale zaznamenal Dravecký.

Kometa si zastřílela v Hradci

Na třetí Spartu se bodově dotáhla Kometa, která svou herní pohodu prokázala v Hradci Králové, kde jednoznačně dominovala. Po bezbrankové úvodní části nastříleli střelci hostujícího celku hned pět gólů v druhé části a o vítězi bylo rozhodnuto. Další dva góly přidali Brňané ve třetí části a jejich brankář Čiliak za svá záda nepropustil ani jeden puk. Kometa prokázala herní pohodu, naopak Hradec od přestávky zaviněné chřipkou prohrál třetí ze čtyř duelů.

Litvínovu se podařilo odčinit ostudnou porážku na ledě Sparty a odskákaly to Pardubice. O svém vítězství Verva rozhodla už v úvodní třetině, ve které vstřelila Východočechům čtyři góly - tři z toho v rozmezí jedné minuty a deseti vteřin. Dvakrát se gólově prosadil Ručinský. Litvínov si upevnil druhou příčku, na kterou si před nedělním kolem brousila zuby Sparta. Pardubice prohrály podruhé v řadě.

Krize Slavie se prohlubuje. Pražané nedokázali vyzrát ani na Zlín, který přivítali na vlastním ledě. Sešívaní nedokázali překonat brankáře Kašíka ani jednou a připsali si už osmou porážku za sebou. Zlín zvítězil díky dvěma slepeným gólům Lešky a Romana Vlacha. Oba zásahy od sebe dělilo pouhých jedenáct vteřin.

Olomouc neuspěla v Karlových Varech

Zlínu se podařilo bodově se dotáhnout na desátou Olomouc. Hanáci totiž prohráli na ledě Karlových Varů 1:2. Vítěznou branku vstřelil v oslabení na začátku druhé třetiny Hruška a zařídil tak Energii první vítězství v roce 2015. Olomouc prohrála pátý z posledních šesti duelů.

Na góly plodný zápas obstarali hokejisté Plzně a Vítkovic. Nejzběsilejší byla prostřední třetina, v níž viděli fanoušci na západě Čech hned sedm branek. O jednu úspěšnější byli domácí, kteří nakonec brali všechny tři body za konečnou výhru 5:4. Indiáni tak zůstali v kontaktu s týmy bojujícími o umístění v první šestce a Ostravanům odskočili na rozdíl šesti bodů.

Po čtyřech porážkách v řadě se podařilo výsledkově uspět hokejistům Mladé Boleslavi, kteří se snaží vyhnout bojům o záchranu. O své výhře nad Libercem rozhodli domácí ve třetí třetině, kterou vyhráli 2:0. Liberec pokračuje v kolísavých výsledcích.

Hokejová Tipsport extraliga, 39. kolo:
Třinec - Sparta 5:4
Branky: 35. a 42. Adamský, 42. Kreps, 49. Orsava, 57. Dravecký - 2. a 30. Réway, 30. Procházka, 53. Polášek.
Slavia - Zlín 0:2
Branky: 8. Leška, 8. Roman Vlach.
Karlovy Vary - Olomouc 2:1
Branky: 14. Balán, 23. Hruška - 41. Skrbek.
Plzeň - Vítkovice 5:4
Branky: 4. Sýkora, 22. Simon, 24. Jeřábek, 24. Mozík, 35. Johnson - 25. Němec, 29. Hlinka, 35. a 49. Svačina.
Ml. Boleslav - Liberec 3:1
Branky: 24. Robar, 44. Pabiška, 50. Musil - 28. Bartek.
Hr. Králové - Brno 0:7
Branky: 21. Ptáček, 22. Kuboš, 26. Vondráček, 30. Dočekal, 38. a 45. Honejsek, 59. Ton.
Litvínov - Pardubice 6:2
Branky: 7. Jánský, 16. Šlégr, 17. Trávníček, 18. a 53. Ručinský, 30. Petružálek - 14. Špaček, 15. Gašparovič.