Plzeň - Vítkovice 5:4Plzeň po divoké přestřelce udržela vedení s Vítkovicemi

35. Johnson 5 : 2
39. Hlinka 5 : 3
49. Svačina 5 : 4

Plzeň

Hokejisté Plzně porazili ve 39. kole extraligy Vítkovice 5:4 a připsali si třetí výhru za sebou. V rušném utkání domácí stále drželi vedení, přestože hosté se v divoké prostřední třetině dokázali oklepat za stavu 4:0 a v závěrečné části sahali po vyrovnáni. Gólem a dvěma asistencemi se blýskl plzeňský obránce Jakub Jeřábek.

Plzeňský Dominik Simon se raduje z gólu.

Domácím vyšel vstup do utkání, když se po třech minutách nepřesná střela Kadlece odrazila od zadního mantinelu k Jánu Sýkorovi a ten zblízka pohodlně otevřel skóre. Vítkovičtí nestíhali bruslit s dobře se pohybujícími Indiány a v 9. minutě je od další pohromy uchránil jen Maxwell při pokusu nekrytého Hollwega. Americký brankář si za chvíli poradil i s přesilovkovou tečí Pletky a hosté se díky dvěma početním výhodám za sebou dostali do hry.

Po rychlém brejku v 18. minutě ovšem Machovský svým levým betonem vyrazil svižnou střelu Němce a dorážející Burger mířil těsně vedle. Krátce po pauze ale domácí využili přečíslení dvou na jednoho, v němž si Simon vyměnil puk s Jánem Sýkorou a zvýšil na 2:0. Za chvíli kryl Machovský ránu Vandase bez přípravy a naopak při hře čtyři na čtyři se ve 24. minutě po krásné individuální akci přes celé hřiště prosadil jednoruč Jeřábek. O 44 vteřin později ho útočným výletem napodobil další bek Mozík, když přesnou střelou přivítal nového strážce vítkovické branky Dolejše.

Trenéři hostů zareagovali na čtyřbrankové manko oddechovým časem, po němž probral ve 25. minutě svůj tým po Burgrově vyhraném buly ranou mezi betony Němec. Nepříliš jistého Machovského ještě před polovinou utkání po rychlém protiútoku postřelil po přistrčení Szturce také Hlinka a rozjetí hosté vzápětí sahali po kontaktní trefě při téměř dvouminutové přesilovce pět na tři.

Ve 35. minutě udeřilo na druhé straně, když v pádu z otočky zvýšil Johnson na 5:2. Větší prostor při hře čtyři na čtyři však využili 11 vteřin na to i hosté a Svačina po průniku před branku skóroval. Ostravský tým poté sice při šancích Bližňáka a Johnsona podržel Dolejš, ale záhy promarnil dvojnásobnou početní výhodu.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky domácí aktivním pojetím drželi Vítkovice na distanc. Ve 49. minutě ale snížil po přečíslení čtyři na dva z prostoru mezi kruhy Svačina na 5:4. Indiáni viditelně znervózněli a Hlinka mohl šest minut před koncem bekhendem srovnat. Pasivní domácí přečkali i krátkou hru soupeře bez brankář a zvítězili v šestém z posledních sedmi utkání na vlastním ledě.

39. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Steel 5:4 (1:0, 4:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. J. Sýkora (Kadlec, Jeřábek), 22. Simon (J. Sýkora), 24. Jeřábek, 24. Mozík (Jeřábek), 35. Johnson (J. Sýkora, Kubka) - 25. E. Němec (Burger), 29. M. Hlinka (Szturc), 35. Svačina (Dlapa), 49. Svačina (Roman). Rozhodčí: Homola, Šír - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:4, navíc Mozík (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 4893.
Plzeň: Machovský - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík - J. Sýkora, Simon, Johnson - Kratěna, Bližňák, Pletka - Indrák, Lev, Schleiss - Balej, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.
Vítkovice: Maxwell (24. Dolejš) - Kovář, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Hrbas - Szturc, M. Hlinka, Olesz - Huna, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Vandas, Húževka, Kucsera. Trenéři: Svozil a Petr.