Zlín prohrál v přípravě se Znojmem

Hokejisté Zlína prohráli v úterním přípravném duelu na domácím ledě se Znojmem 3:4. Rozhodující trefu zaznamenal v 59. minutě znojemský útočník Peter Pucher, dvěma brankami se v dresu domácího celku blýskl útočník Miroslav Okál.

Ilustrační foto

Zlínský tým nastoupil v silně kombinované sestavě a trenér Bokroš do hry nasadil šest juniorů. Už ve třetí minutě mužstvo Hamé prohrávalo po brankách Mikulíka a Berouna 0:2, jenže pak přišly Okálovy chvíle. Nejprve využil přesilovku a v oslabení proměnil trestné střílení.

Ve druhé třetině vrátil hostům vedení Plášek, na začátku třetí části však vyrovnal při Dopitově vyloučení střelou od modré čáry obránce Hamrlík. Minutu a půl před koncem ale po individuální akci uzavřel účet zápasu Pucher.

Oba soupeři na sebe narazí hned v úvodním extraligovém kole v pátek 9. září. Tentokrát se bude hrát na ledě Znojma.

Zlín - Znojmo 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Okál, 12. Okál ze sam. nájezdu, 42. Hamrlík - 1. Mikulík, 3. Beroun, 29. Plášek, 59. Pucher. Rozhodčí: Havlík. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 500.

Pardubice prohrály s Libercem

Hokejisté Pardubic prohráli ve Vrchlabí v přípravném utkání na extraligu s Libercem 3:4. Hattrickem dosaženým během sedmi minut se podílel na vítězství Bílých Tygrů kapitán Václav Novák.

V pardubickém dresu se poprvé přestavila posila Miroslav Hlinka i obránce Ilja Děmidov, jehož Východočeši testují. První přípravné utkání odehrál také Jan Čaloun, který dosud léčil natržený stehenní přitahovač.

Pardubice - Liberec 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Branky: 19. Šeda, 19. Korhoň, 48. Snopek - 21., 24. a 28. V. Novák, 17. Podkonický.

Slavia porazila Karlovy Vary

Hokejisté pražské Slavie zdolali v přípravném utkání na extraligu Karlovy Vary 3:2. Svěřenci Vladimíra Růžičky otočili v Edenu v úvodu závěrečné třetiny nepříznivý stav 1:2.

Západočechy dostal do vedení v šesté minutě obránce Josef Řezníček. O pět minut později sice vyrovnal Jakub Sklenář, ale v závěru první části překonal slávistického gólmana Petra Fraňka Jakub Kraus. Zatímco Fraňkův náhradník pak udržel v druhé půlce zápasu čisté konto, jeho protějšek Roman Čechmánek inkasoval po akcích Davida Hrušky a Tomáše Vlasáka na začátku závěrečné třetiny.

Slavia Praha - Karlovy Vary 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 11. Sklenář, 41. D. Hruška, 42. Vlasák - 6. Řezníček, 18. Kraus. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 100.

České Budějovice vyhrály v Jihlavě

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v přípravném utkání na extraligu na ledě prvoligové Jihlavy 5:1. O branky vítězů se postarali René Vydarený, Jiří Šimánek, Ivo Kotaška, Petr Sailer a Michal Hudec.

Jediný gól nejhoršího týmu uplynulého ročníku nejvyšší soutěže z Jihlavy vstřelil Vladimír Říha.

Dukla Jihlava - České Budějovice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 44. V. Říha - 17. Vydarený, 24. Šimánek, 30. Kotaška, 40. Sailer, 49. Hudec.

Kladno podruhé porazilo Plzeň

Kladenští hokejisté nedopřáli Plzni odvetu za páteční vítězství a dnes vyhráli i druhý vzájemný přípravný duel před extraligovou sezónou.

Stále bez zraněného Patery mělo Kladno raketový nástup a již v sedmé minutě zásluhou Hluchého a Kally vedlo dvoubrankovým rozdílem. Hosté působili velmi laxně, nejistý byl i gólman Málek.

Postupem času se však hosté zlepšili a po dvou třetinách stav vyrovnali. V poslední části hra gradovala, o vítězství domácích nakonec rozhodl šťastnou tečí znovu Hluchý.

Kladno - Plzeň 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 7. a 52. Hluchý, 4. Kalla - 14. Matějovský, 34. Kocák. Rozhodčí: Bolina - Šafařík, Frühauf. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 250.

Třinec porazil Sarezu

Třinečtí hokejisté porazili v předposledním přípravném zápase před začátkem extraligy na domácím ledě Sarezu Ostrava 4:1. Po dnešním duelu s prvoligovým soupeřem zakončí přípravný blok pátečním utkáním s Duklou Trenčín.

Třinec - Sareza Ostrava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 2. Huna, 28. Pletka, 37. Peterek, 57. Polanský - 5. Baranyk. Rozhodčí: R. Tromík - Barteček, M. Trombík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 300.

Vítkovice pokořily polskou reprezentaci

Hokejisté Vítkovic vyhráli na nově otevřeném zimním stadionu v Jastrzebie nad národním týmem Polska 3:2. Dvěma góly se o to přičinil útočník Jakub Hulva, kterého na střelecké listině doplnil Radoslav Kropáč.

Hosté nastoupili proti výběru českého trenéra Rudolfa Roháčka v nekompletním složení a bez reprezentantů Philippa, Burgera a Hubáčka.

Polsko - Vítkovice 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: Krzak, Baginski - Hulva 2, Kropáč.

Vsetín remizoval v Martině

Ani osmý zápas na Slovensku hokejisté Vsetína v přípravě na nový ročník extraligy nevyhráli. Svěřenci Vladimíra Jeřábka dnes v Martině remizovali s místním účastníkem nejvyšší soutěže 1:1.

MHC Martin - Vsetín 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Branky: Mahdalík - R. Hruška.

7 : 2 Kladno - Vsetín 7 : 2 dohráno
20240418T18 : 00:00+0200