Trvaj pomohl čistým kontem k výhře Znojma nad Zlínem

Hokejisté Znojma vstoupili do nového ročníku extraligy vítězstvím nad úřadujícím vicemistrem ze Zlína 2:0. O branky vítězů se postarali Marek Uram a Milan Mikulík. Brankář Jiří Trvaj, posila z CSKA Moskva, se uvedl čistým kontem.

Zlín se vyrovnává s odchodem nejen posil z NHL Romana Hamrlíka, Čajánka, Martina Erata a Bonk, ale i úderné první formace Balaštík, Leška, Veselý. Na znojemském ledě byla jejich absence hodně znát a Trvaje hráči Hamé ohrozili minimálně. Zatímco největší zlínská posila Richard Král se ze hry postupně opticky vytratila, nejvýraznějšího novice v dresu Znojma Jiřího Dopitu rozhodně nešlo přehlédnout.

Ve znojemské aréně hrál průměrné hokej se všemi neduhy typickými pro začátek sezony. Na obou stranách občas vázla kombinace, přihrávky míjely své adresáty a ani tempo nebylo nijak oslnivé. Bokrošovi svěřenci si za 60 minut vytvořili pouze dvě gólové příležitosti. Melenovského tutovku v 15. minutě bravurně zlikvidoval Trvaj a v 52. minutě netrefil odkrytou branku Okál.

Orli měli vyložených šancí mnohem více, ujali se ale pouze dvě. V 11. minutě Murín Hešovu střelu jen vyrazil před sebe a Uram už si věděl rady. Za tři minuty napřáhl od modré Bičánek, Mikulík šikovně tečoval. V závěru utkání se Zlín ještě pokusil o zvrat, hrál i přesilovku, ale znojemská defenziva se spolehlivým Trvajem změnu skóre nepřipustila.

JME Znojemští Orli - Hamé Zlín 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Uram (Pucher, Heš), 14. Mikulík (Bičánek, Němeček). Rozhodčí: Minář - Chytil, Michal Čech. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3800.
Znojmo: Trvaj - Mojžíš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Šmach, Chvátal - Uram, Pucher, Mikulík - Ludvík, Dopita, Plášek - Chlubna, Haman, Ondřej - Beroun, Tatarčík, Selingr. Trenéři: Hořava a Votruba.
Zlín: Murín - Blaťák, Hamrlík, Houdek, Malinský, Nosek, Vosátko, Zubíček - Barinka, Král, Melenovský - Rachůnek, Martin Čech, Okál - Jenáček, Kristek, Mokrejš - Záhorovský, Kovář, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.