Nedoma zachránil Plzni bod při závěrečné power play

PLZEŇ

Plzeňští hokejisté zahájili nový ročník extraligy remízou 2:2 s Vítkovicemi. Západočeši prohrávali v polovině utkání po trefách mladíků Köhlera s Dreslerem již o dvě branky, nakonec se jim však povedlo vyrovnat. Výsledek stanovil obránce Nedoma čtrnáct sekund před koncem normální hrací doby při power play.

Ostravané, kteří se na plzeňském ledě představili se čtyřmi útoky i obranami, se od úvodního vhazování snažili hrát aktivně. Domácí gólman Málek musel zlikvidovat pokusy Štefanky a Burgera. Plzeňští se osmělili až v polovině úvodní třetiny a gólman Pinc pouze sledoval, jak kotouč po dorážce Adamského míjí jeho levou tyč.

Aktivitou ve svém útočném pásmu však nadále hýřili především hosté a domácí od inkasovaného gólu po střele Hudce zachránil rychlým rozklekem Málek. V 15. minutě byl však při dorážce Köhlera bezmocný. Domácí obrana totiž hostujícím útočníkům dala příliš prostoru v brankovišti.

Druhou třetinu začali lépe domácí a Pinc musel likvidovat Klausovu střelu z mezikruží. Těsně před polovinou utkání ovšem hosté znovu začali domácí přehrávat a Štefanka dokonce ujížděl na Málka sám. Tvrdou střelou ale poslal puk nad branku. Za chvíli musel strážce domácí klece likvidovat přesilovkovou bombu Burgera a tlak hostů poté vyústil ve druhou branku. Bek Dresler napřáhl od modré čáry a Málek kvůli zakrytému výhledu našel kotouč až v síti.

Plzeň gól nepoložil

Domácí tým obdržený gól nepoložil a začal se mnohem více tlačit do útoku. Andrašovského ránu ještě pozorný Pinc lapil do rukavice, pak se ale nechal zbytečně vyloučit Burger a Západočeši při jeho trestu snížili na rozdíl jediné branky. Aktivní Adamský přihrál v prostoru za brankou Josefu Strakovi, a ten bez přípravy vypálil přesně k tyči.

Ve třetí části se hosté soustředili především na obranu a na domácí hokejky se s postupujícím časem začala vkrádat nervozita. Domácí mohli vyrovnat po individuální akci Aleše Padělka, ten však vystřelil pouze do náruče připraveného Pince. Hosté mohli naopak svůj náskok zvýšit po střele Kropáče, nevoli v publiku odstartoval neuznaný gól Matějovského vysokou holí.

Radost v rozbouřeném hledišti vyvolal až vyrovnávací gól Nedomy 14 sekund před koncem normální hrací doby. Domácí obránce skóroval ranou od modré čáry po přiťuknutí Andrašovského při power play.

Následné pětiminutové prodloužení přes řadu šancí změnu výsledku nepřineslo a utkání tak dospělo k remíze.

Lasselsberger Plzeň - Vítkovice 2:2 po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. J. Straka (Adamský), 60. Nedoma (J. Straka, Andrašovský) - 15. Köhler (Černošek), 33. Dresler (R. Procházka, F. Štefanka). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 4:4, navíc Irgl (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5763.
Plzeň: Málek - Jindřich, Štěpánek, Klaus, Šrek, Nedoma, Trnka - Paroulek, M. Straka, Matějovský - Adamský, J. Straka, Vorel - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - od 23. navíc Kocák, M. Polák, Havelka. Trenéři: Sýkora, Rulík a Kampf.
Vítkovice: Pinc - R. Polák, Philipp, Černošek, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, Dresler, Chmelíř - I. Padělek, Burger, R. Procházka - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, J. Štefanka, Pištek - M. Tomášek, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.