Budějovice vybojovaly dvěma góly v 60. minutě remízu v Kladně

KLADNO

Nováček z Českých Budějovic zažil povedený návrat do extraligy. Na ledě Kladna sice ještě v 57. minutě prohrával 1:4, ale stihl vybojovat remízu. Jihočeši se trefili dvakrát v poslední minutě, přičemž pět sekund před koncem běžné hrací doby jim zajistil bod Jiří Šimánek. Neuvěřitelnou ztrátu Rabatu sledoval i kladenský odchovanec Jaromír Jágr.

Hvězda New Yorku Rangers se na zápas vydala před svým víkendovým odletem do zámoří.

Domácí se museli obejít bez zraněného kapitána Zajíc, hosté bez gólmana Turka. Úvod se vydařil Jihočechům. Pobyt obránce Špeldy na trestné lavici potrestal již po čtyřech sekundách bek Gřegořek, jenž propálil brankář Orcta. Radost z vedení však trvala svěřencům trenéra Jandače jenom půldruhé minuty.

Zaváhání ve středu hřiště využil "náhradní kapitán" Patera, jenž střelou po ledě srovnal stav a zároveň zlomil svoje střelecké prokletí, protože v přípravě ani jednou neskóroval. V dalším průběhu úvodní části již žádná branka nepadla, ale diváci se v žádném případě nenudili. Na začátek sezony se hrál oboustranně kvalitní hokej.

Patera poslal švihem Kladno do vedení

Prostřední část hry vyšla lépe Kladnu. Další zkušená opora domácích Gardoň švihem poslala svůj tým do vedení. Potom se v přesilové hře pěti proti třem střelecky prosadil Martin Procházka a třetí gól domácí hráče dokonale uklidnil. Herní pohodu mohl využít Horna či bratři Frolíkové, ale skóre se neměnilo.

Stav se pohnul až začátkem třetí dvacetiminutovky. Důrazný Kalla, který byl nejlepším kladenským střelcem v přípravných utkáních, přidal čtvrtý gól a zdálo se, že smetl veškeré naděje hostů na případný úspěch.

Jihočeši však nesložili zbraně a bojovali do poslední vteřiny. Tři minuty před koncem snížili, když Kotrlovu dorážku si brankář Orct srazil betonem za svá záda. Vstřelený gól nastartoval Jihočechy k nebývalé aktivitě. V čase 59:21 Kotrla snížil na 4:3 a pět vteřin před koncem třetí třetiny Šimánek ve skrumáži vyrovnal. V prodloužení měli více šancí hosté, ale největší z nich - Kotrlovu střelu - se štěstím domácí gólman Orct vyrazil.

Rabat Kladno - České Budějovice 4:4 po prodl. (1:1, 2:0, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Patera (D. Hájek), 26. Gardoň (Martin Frolík, Michael Frolík), 28. Martin Procházka (D. Hájek), 43. Kalla (Horna) - 5. Gřegořek (Brabenec), 57. Kotrla (Krátoška, Posmyk), 60. Kotrla (Brabenec, M. Hudec), 60. Šimánek (V. Hübl). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6, navíc Michael Frolík - Veselý oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3378.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, L. Procházka, Špelda, V. Čech, D. Hájek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Martin Frolík - Horna, Kalla, Hluchý - Besser, Huml, Michal Havel. Trenéři: Müller a Tatíček.
České Budějovice: Chábera - Harant, Gřegořek, Kotaška, Kutlák, Posmyk, Vydarený - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, V. Hübl, Sailer - Bělohlav, Hanzal, Kotrla - M. Kopecký, Krátoška, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.