Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice vykročily za obhajobou výhrou nad Vary

10. září 2005 20:39 - PARDUBICE

Úspěšný vstup do nového ročníku hokejové extraligy mají za sebou obhájci titulu z Pardubic. Východočeši v sobotním utkání 1. kola nejvyšší soutěže zdolali na svém ledě hráče Karlových Varů 2:1, na branku hostujícího Ptáčka odpověděli domácí góly Kántora a Snopka.

Pardubičtí, kteří byli v první třetině aktivnější a měli více ze hry, promarnili v 16. minutě početní výhodu pět na tři, jež při vyloučení Pecha a Skuhravého trvala 91 vteřin. V přesilovce měl největší šanci Čaloun, ale jeho střelu skvěle kryl Čechmánek.

Hostům se nabídla stejná příležitost na začátku druhé třetiny, když na trestné lavici seděli Klouda a Rolínek. A naložili s ní lépe - po 34 vteřinách prošla Ptáčkova střela od modré čáry za Lašákova záda. Západočechy gól viditelně povzbudil, jejich hra ožila, byli rychlejší a jejich napadání v pardubické obranné třetině bylo pro domácí hodně nepříjemné.

Pardubičtí se dlouho nemohli prosadit a z útlumu je vysvobodila až 34. minuta, ve které obránce Kántor zužitkoval Tvrdíkovu přihrávku: jeho střelu v přesilovce Čechmánek neudržel. Vyrovnávací branka znamenala herní obrat, ve zbytku třetiny se hrálo před brankou Energie a Čechmánek měl dost příležitostí prokázat svoje kvality.

V 38. minutě měl Čaloun na holi vedoucí branku, ale nemířil přesně. I v třetí třetině se pak hosté nebojácně pustili do mistra, který zdlouhavým rozehráváním ve vlastním obranném pásmu nabízel soupeři příležitost k tlaku. Pardubickou hru znovu rozehřál až důraz čtvrté útočné řady.

V 50. minutě měl Tvrdík dvakrát na holi gól, ale na Čechmánka nevyzrál, stejně jako zanedlouho na druhé straně Polák na Lašáka. S blížícím se závěrem třetí třetiny mužstva přidala na aktivitě ve snaze rozhodnout utkání v normální hrací době, oba celky hýřily aktivitou a vytvářely si nebezpečné šance. V 53. minutě unikl karlovarským obráncům Koukal, ale z vyložené šance vysoko přestřelil.

Poté ujeli Čaloun s Hlinkou, jejich akci Čechmánek ještě zmařil, ale na Snopkovu střelu do odkryté branky už nestačil. V 56. minutě se pak karlovarský brankář pustil do diskuse s rozhodčím, v řečnickém zápalu přejel modrou čáru a musel na střídačku. Na pár vteřin ho nahradil Mensator.

Energie se vzepjala k mohutnému náporu ve snaze o vyrovnání. Před Lašákovou brankou bylo hodně vzruchu a střetnutí dostalo velmi dramatický náboj. Ani čtyřicetivteřinová karlovarská power-play však už k ničemu nevedla.

Moeller Pardubice - Energie Karlovy Vary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Kántor (Tvrdík), 55. Snopek - 24. Ptáček (Krajíček, Skuhravý). Rozhodčí: Husička - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 7820.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Kántor, Linhart, Mudroch, Havíř - Čaloun, Blažek, Hlinka - Jan Kolář I, Mikeska, Korhoň - Tvrdík, Klouda, Koukal - Cetkovský, Rolínek, Lubina. Trenéři: Martinec a Šejba.
Karlovy Vary: Čechmánek (56.-56. Mensator) - Ptáček, Krajíček, Ustrnul, Macholda, O. Němec, Řezníček, J. Polák, Duben - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Bednařík, Alinč, M. Procházka - M. Dvořák, Nedorost, Hurtaj - Pech, Vak, Kraus. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..