Slavia po pomalém rozjezdu zničila Kladno

Skoro třetinu trvalo Slavii v nedělním utkání s Kladnem než se dostala do tempa, ale pak už šla nejkratší cestou za vítězstvím, když v rozhodujících momentech zachovali její hráči před gólmanem Orctem chladnou hlavu.

Ilustrační foto

Start měli ovšem lepší hosté, když nerozchytaného Fraňka nachytala Havlova teč. 98 vteřin před sirénou ale srovnal cizelérskou fintou obránce Žižka.

Na startu druhé části Dlouhý namazal před prázdnou branku Hruškovi a za dvě minuty pálil do protipohybu hostujícího brankáře Bednář. Kladenští se dokázali probrat z letargie už jen při několika šarvátkách, ale v závěru inkasovali jak v oslabení tak při vlastní přesilovce.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "První třetinu jsme odehráli jako zápas ve Vsetíně, až po pauze to bylo dobré."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Drželi jsme krok jen v úvodu, pak nás soupeř jasně předčil. Patera nedohrál kvůli střevním potížím."

Slavia Praha - Rabat Kladno 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Žižka (Sobotka), 24. D. Hruška (Dlouhý, Vlasák), 26. Bednář (Drtina), 47. D. Hruška (J. Novák), 51. Beránek (Tomica, J. Novák) - 7. M. Havel (D. Hájek, Huml). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 13:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4212.
Slavia: Franěk - Kadlec, Pojkar, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Kolařík - Duda, Beránek, Tomica - D. Hruška, Divíšek, Bednář - L. Havel, Vlasák, Sup - Vondrka, Sobotka, Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, L. Procházka, Špelda, V. Čech, D. Hájek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Martin Frolík - Horna, Kalla, Hluchý - Huml, Besser, M. Havel. Trenéři: Müller a Tatíček.