Vítkovice povolily mistru pouze bod

OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic i ve druhém utkání sezóny remizovali. Obhájci titulu sobotní duel proti Karlovým Varům neodčerpal mnoho sil, Pardubice výborně bránily a ve druhém souboji v řadě se trefil obránce Kántor. Domácí srovnali, ovšem další šance už nevyužili.

První třetina patřila hostům. Kántor nádhernou ranou od modré čáry využil velkého tlaku po promarněné první přesilovce hostů, navíc z vyložené šance Pince nechal vyniknout i Snopek.

Vítkovice se dostávaly do tempa pomaleji, ovšem od druhého dějství důraznější a přímočařejší domácí častěji zaměstnávali Lašáka.

Padělek a Štefanka úspěšní nebyli, ale pak se přece jen při hře čtyř proti čtyřem prosadil dorážkou R. Procházka. Domácí se víc tlačili do ofenzívy, ovšem Lašák si počínal jistě, na opačně straně Pardubice nevyužily několik slibných brejků.

V prodloužení se už na ledě nic zajímavého neudálo kromě faulu A. Novotného na brankáře Pince, jenže následná odplata Vítkovické připravila o možnost hrát přesilovou hru.

Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 1:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. R. Procházka (Burger) - 6. Kántor (Tvrdík). Rozhodčí: Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:9, navíc Snopek 10 min. Bez využití. Diváci: 5326.
Vítkovice: Pinc - R. Polák, Philipp, Černošek, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, Dresler, Chmelíř - I. Padělek, Burger, Radek Procházka - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, J. Štefanka, Pištek - Káňa, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Kántor, Mundroch, Linhart, Havíř - Čaloun, Blažek, M. Hlinka - J. Kolář I, Mikeska, Korhoň - Tvrdík, Klouda, Koukal - Centovský, Rolínek, Lubina. Trenéři: Martinec a Šejba.