Budějovice remizovaly i s Třincem

Č. BUDĚJOVICE

Obnovená premiéra Českých Budějovic v extralize skončila remízou 2:2 s Třincem. Druhou dělbu bodů Jihočechů v letošní sezóně zajistil svým gólem v 57. minutě Viktor Hübl. Samotný zápas začal se zpožděním neboť, domácí klub slavnostně představil divákům novou multifunkční kostku a přivítal je vystoupením travestitů.

Hned v první minutě se domácí Hudec nechal vyloučit a jeho spoluhráči oslabení ustáli díky tomu, že se třinecký Kudrna zblízka netrefil. Na druhé straně se před brankářem Bieglem neprosadil Brabenec.

Jihočeši přežili rovněž oslabení za faul Kotrly, naopak hostím se vymstil trest Kudělky. Po dvaceti vteřinách početní převahy otevřel skóre Hudec pohotovou střelou z pravého kruhu. Na začátku prostředního dějství třinecký Kudrna po přejetí útočné modré prudce vypálil a puk se odrazil od konstrukce za Cháberou. Vzápětí nastřelil tyčku hostující Petrakov.

Ideální šanci přidat druhý gól měli domácí z trestného střílení, které nařídil sudí Šindler za sražení Veselého obráncem Hunkesem. Reprezentační křídlo svůj nájezd neproměnilo. Domácí Chábera vykryl nebezpečné střely Vyhlídala a Skořepy, následoval však závar před budějovickou brankou a třinecký kapitán Peterek zblízka vyrovnal.

Hübl zařídil vyrovnání

Tentýž hráč mohl brzy skórovat znovu, ale neproměnil sólo od červené, do něhož ho vyslal Hašek. Ve třetí třetině nejprve zaduněla tyčka po ráně hostujícího Petrakova, šanci měli také Hašek s Kudrnou. Na Biegla v pádu vypálil Hudec a pořádný závar před třineckou svatyní způsobili Sailer se Šimánkem. Neúspěchem skončily střelecké pokusy obránců Kutláka i Muchy.

Pět minut před sirénou vyrazil na zteč hostující zadák Kudělka, hladce projel až k Cháberovi, našel skulinku mezi brankářovými bruslemi a pohodlně zavěsil. Poté šel za katr Frolo a Kotaškovu přesilovkovou ránu od modré tečoval za Bieglova záda Hübl.

V nastaveném čase Biegla nadvakrát protáhl Hudec, další šance ani vítězného gólu se však diváci nedočkali.

České Budějovice - Oceláři Třinec 2:2 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Hudec (Gřegořek, Harant), 57. Hübl (Kotaška) - 34. Peterek (Tesařík, Kudrna), 54. Kudělka (Petrakov, Všetečka). Rozhodčí: Šindler - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:5, navíc Frolo (Třinec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4332.
České Budějovice: Chábera - Harant, Gřegořek, Kotaška, Kutlák, Posmyk (41. Mucha), Vydarený - Hudec, Brabenec, Veselý - Šimánek, Hübl, Sailer - Bělohlav, Kopecký, Kotrla - Krátoška, Hanzal, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Třinec: Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Kudělka, Vyhlídal, Hunkes - Martynek, Skořepa, Pletka - Kudrna, Hašek, Peterek - Vítek, Petrakov, Huna - Polanský, Zbořil. Trenéři: Neliba a Mach.