Liberci premiéra v nové areně vyšla, porazil Spartu

Ani přesun do nové haly neubral Bílým Tygrům na dravosti. V nedělním duelu celků považovaných za favority extraligy přehráli díky výborné druhé třetině Spartu. Na extraligou premiéru přišlo do Tipsport areny více lidí, než na utkání reprezentace při ČP cupu a diváci stejně jako před týdnem vyvolávali jméno libereckého brankáře Hniličky.

Ze střetnutí dvou zkušených gólmanů vyšel jednoznačně jako vítěz, Bříza totiž minimálně při jednom z gólů neměl čisté svědomí.

První branka byla hodně kuriózní, když Rataj si snad jako jediný na stadiónu všimnul, že Bříza nemá puk ve své moci a zasunul kotouč za čáru. Poté sparťanský gólman při rozehrávce trefil spoluhráče Stehlíka, od něhož se odrazil puk k osamocenému Vaicovi.

Stejný muž pak přesně zakončil souhru Nováka s Podkonickým. Sparta se v závěru pokusila o zvrat, ale Severočeši si druhou výhru v sezóně už vzít nenechali.

Václav Paleček, trenér Liberce: "Měli jsme trochu obavy z prvního utkání v nové hale, aby se hráči nenechali zbláznit. V závěru jsme se zbytečně zatáhli, ale naštěstí jsme hráli disciplinovaně."

Jaromír Šindel, trenér Sparty: "Ve druhé třetině jsme soupeři darovali tři branky. Druhý gól jsme dali pozdě na to, abychom mohli srovnat."

Bílí Tygři Liberec - Sparta Praha 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Rataj (Tomajko), 31. Vaic, 40. Vaic (Podkonický, V. Novák) - 54. Štrba (Marek), 60. Marek (Hlavačka). Rozhodčí: Trombík - Pešek, Šátava. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5972.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Krstev, Richter, Derner, Nikolov, Jiří Hanzlík, Holub - Šachl, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Plodek, S. Procházka - Víšek, Vampola, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Sparta: Bříza - Hlavačka, Jan Hanzlík, Toman, Stehlík, Dobroň, Bolf, Kasík - Ton, Marek, Štrba - Kratěna, M. Růžička, Sivek - Netík, Jakub Šindel, Vopat - Zelenka, Špaňhel, Dragoun. Trenéří: Jaromír Šindel, Doležal a D. Volek.