Rubriky:

Tipsport extraliga

Koleno se umoudřilo. Gól je jen třešničkou, komentoval liberecký kapitán Výtisk výhru nad Spartou

20. února 2015 22:33 - Liberec

Liberečtí hokejisté nastřádali z posledních čtyř utkání v extralize jedenáct bodů z dvanácti možných, když čtyřikrát vyhráli. Přesto se stále nemohou prodrat z jedenáctého místa aspoň o stupínek výš do elitní desítky v tabulce. „Budeme se ale rvát až do konce základní části,“ burcoval kapitán Bílých Tygrů Jan Výtisk po skalpu pražské Sparty (5:2). Přispěl k němu vedoucím gólem, kterým nastartoval svůj tým k vítězství.

 

Radek Petrášek, ČTK

Nastoupil jste po dvouzápasové absenci a hned jste skóroval. Jak to berete?

Je pravda, že jsem nebyl týden na ledě. Ale kdybych se necítil stoprocentně v pořádku, tak do toho nejdu. Koleno se naštěstí umoudřilo. Nijak mě neomezovalo, proto jsem bojoval jako jeden z členů mužstva. Domluvili jsme se, že začnu jako sedmý obránce a postupně se zkusím zapracovat do hry podle toho, jak na tom budu po fyzické stránce. A že jsem dal gól? To je pomyslná třešnička na dortu. Kdybych takovou vyloženou šanci do prázdné branky nedal, bylo by to ostudné (mírný úsměv).

Co rozhodlo o vašem vítězství nad Spartou?

Šli jsme do zápasu s tím, abychom ji udrželi co nejdále od naší branky a aby se nedostala do velkého tlaku. Má moc šikovné hráče. Podařilo se nám je naštěstí eliminovat. Přibrzdili jsme soupeře a ještě vstřelili pět gólů.

Z toho tři branky jste zaznamenali v přesilovkách.

Padalo nám to tam, což je v naší situaci jen dobře. Hodně jsme na přesilových hrách zapracovali. Je vidět, že to funguje. Ale nechci nic zakřiknout, aby se nám to nestoplo. Góly proti Spartě v přesilovkách jsou cenné, jelikož se chce proti ní každý tým vytáhnout a ne všem se to povede.

Nekalí vám trochu radost fakt, že jste si v tabulce nijak nepolepšili? Navíc se snižuje počet kol do konce základní části.

Vývoj zápasu Mladé Boleslavi na Slavii jsme nesledovali, ale samozřejmě jsme se brzy dozvěděli, že Středočeši taky brali tři body.

S čím jdete do zbývajících čtyř kol?

Potřebujeme dál sami vyhrávat a teprve pak můžeme přihlížet k tomu, jestli někdo klopýtne. Pořád je to otevřené, šance na desítku stále existuje a rýsuje se drama až do posledního dějství, kdy zrovna hostíme Mladou Boleslav.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..