Král zařídil podruhé za sebou výhru Zlína

ZLÍN

Útočník Richard Král se opět postaral o výhru hokejistů Hamé Zlín. Poté, co v neděli zajistil tříbodový zisk v závěrečných vteřinách proti Plzni, se stal v úterý jediným střelcem duelu proti Vítkovicím. Posila z Třince se trefila v 26. minutě reprízy semifinále uplynulého ročníku a zlínský brankář Igor Murín vychytal první čisté konto v sezóně.

Oproti minulém utkání s Plzní nasadil zlínský kouč Bokroš do hry čtyři útoky, na křídle Kovářovy formace překvapivě nastoupil obránce Houdek. Oba celky od začátku nasadily ostré tempo. Nejprve prověřil Pince Hamrlík, pak měl vítkovický gólman štěstí, když po Barinkově ráně mu vypadl kotouč z lapačky.

Ve druhé třetině úřadovala Králova formace. Nejprve se sice Melenovský po nahrávce vůdce prvního zlínského útoku dobře nezorientoval, ale ve 26. minutě Pinc kapituloval. Král vybruslil zpoza brány a bekhendem vymetl levý horní roh. O chvíli později Melenovský zadovkou uvolnil Krále, tentokrát byl ale úspěšnější hostující gólman.

V 37. minutě se po brejku Irgla s Šimíčkem Vítkovičtí radovali z vyrovnání, ale videozáznam potvrdil, že puk nepřešel brankovou čáru, takže rozhodčí Nečas branku neuznal. V závěru druhé třetiny najížděl z úhlu na Murína po Okálově chybě Hubáček, jenže vystřelil vysoko nad.

Za nepříznivého stavu se hosté snažili o vyrovnání, ale do vyložené šance je pozorná obrana Zlína nepustila. Naopak hráči Hamé mohli svůj náskok zvýšit. Melenovský však prováhal nejlepší okamžik k zakončení, Král zase zblízka narazil na pozorného Pince. Na druhé straně Murína prověřil nepříjemnou střelou zápěstím Irgl.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Diváci viděli taktickou bitvu s minimem šancí. Už po minulém utkání jsem říkal, že bude těžké vyhrávat na dvě vstřelené branky, ale dneska se nám to podařilo s jediným gólem, takže jsme spokojení."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: " Narazili jsme na výbornou obrannou hru Zlína ve středním pásmu, a tak jsme spoléhali na brejky. Jenže jsme ani jeden nedokázali proměnit, a to nás stálo bod. Když nedáme gól, nemůžeme pomýšlet na úspěch."

Hamé Zlín - Vítkovice Steel 1:0 (0:0, 1:0, O:0)
Branka a nahrávka: 26. Král (Malinský). Rozhodčí: Nečas - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:5, navíc Gulaši (Vítkovice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4131.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Vosátko, Zubíček, Nosek, Malinský - Barinka, Král, Melenovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Kristek, Mokrejš - Houdek, Kovář, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Vítkovice: Pinc - R. Polák, Philipp, Černošek, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, Dresler, Chmelíř - I. Padělek, Burger, R. Procházka - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, J. Štefanka, Krenželok - Tomášek, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.