Rubriky:

Tipsport extraliga

Dostat pět gólů za třetinu? Strašné! kroutil hlavou Čáslava

4. března 2015 21:21 - Ostrava

Hokejisté Vítkovic nasázeli do sítě obou pardubických brankářů Kristana a Vejmelky osm gólů a ujali se v sérii vedení 1:0. Hosty, kteří před začátkem předkola play off extraligy prohráli osm utkání v řadě, tak zadupali do výsledkového marastu ještě hlouběji. "Tento příběh ale zdaleka nekončí," varoval před euforií po vysoké výhře 8:2 domácí kouč Jakub Petr.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

V úvodu utkání to na nějakou mizérii ze strany Pardubic vůbec nevypadalo. Unaveně spíše působili domácí a hosté i díky tomu brzy vedli o dva góly. „Začátek byl z naší strany šílený. V prvních patnácti minutách byly v jejich třetině dvě čáry a u nás rozbruslený led," komentoval vítkovický Tomáš Svoboda. „Obrovskou vzpruhou bylo naše snížení ještě v první třetině," vypíchl Svoboda.

V té druhé pak Vítkovicím stačilo 51 vteřin k tomu, aby otočili skóre a vyhnali nejistého Kristana na střídačku. Střídání brankářů ale Pardubicím nepomohlo. Karel Vejmelka si sáhl na puk sotva jednou a už jej také lovil z branky. A do konce třetiny pak ještě třikrát.

„Absolutně nevím, co se s námi stalo. První třetinu jsme odehráli výborně, ale pak jsme z nějakého, pro mně neznámého důvodu přestali hrát, co jsme chtěli a podle toho to dopadlo," kroutil hlavou pardubický obránce Petr Čáslava, jehož tým prohrál už podeváté v řadě. „Není to vůbec příjemné, ale do toho srabu jsme se dostali sami a nikdo jiný nás z něj nevytáhne. Dostat pět gólů v jedné třetině je strašné," řekl kapitán Pardubic.

Série pokračuje ve čtvrtek opět na zimním stadiónu v Porubě. „Získali jsme výhodu, protože Pardubice teď musí vyhrát tři zápasy ze čtyř. Ale druhý zápas bude mnohem těžší," upozornil autor úvodní vítkovické branky Vladimír Svačina.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..