Sparta zvrátila ve Vsetíně tříbrankovou ztrátu

VSETÍN

Hokejisté Vsetína nedokázali udržet v utkání se Spartou vedení 3:0 a nakonec prohráli 3:4 v prodloužení. Vyrovnávací gól zaznamenal 52 vteřin před koncem třetí třetiny obránce Martin Hlavačka, který pak rozhodl i v nastaveném čase. Sparta se musela obejít bez distancovaného kanonýra Vopata a trenér Šindel dal v brance před zkušeným Břízou přednost Schwarzovi.

Ilustrační foto.

Sparťanům se na úzkém vsetínském kluzišti tradičně příliš nedaří a také brzy prohrávali. Ve třetí minutě se Steinerem vystřelený puk odrazil od tyčky k volnému Dubcovi, který jej pohodlně uklidil do odkryté klece.

Vsetín se spoléhal především na brejky, po delším bezzubém tlaku Sparty ujel hostujícím obráncům Tomík a precizním blafákem do bekhendu nedal Schwarzovi šanci. Šance na korekci nepříznivého stavu se Spartě nabídla v závěru třetiny v přesilové hře, ale jak obránce Stehlík ranou z první, tak Štrba příklepem z mezikruží na finského strážce vsetínské branky Hoviho nevyzráli.

Častá vyloučení Sparty

Kouzlo skandinávského brankáře neprolomil ve 23. minutě ani Ton, který jako blesk projel vsetínskou obranou, bekhendovou kličkou ale Hoviho nepřelstil. Zápas nabídl v úvodu prostřední části strhující útočnou podívanou z obou stran, kterou okořenily i góly. Ve 28. minutě našlápl po levém křídle domácí útočník Tomík a po jeho individuální akci dorazil puk za Schwarze Stantien.

Atraktivní hře následně odzvonilo vinou častějšího vylučování, trestná lavice nevychladla především na straně Sparty. Vsetínští ale potvrdili vizitku nejhoršího týmu soutěže ve využívání početních výhod. Při hře čtyř proti čtyřem se dokázal opakovanou střelou prosadit Marek. Kontrovat mohl vzápětí agilní Dubec, jeho dorážka Hrabalovy rány se však otřela pouze o pravou tyčku sparťanské branky.

Hrdinou se stal Hlavačka

Domácí tým se ovšem začal strachovat o výsledek, Sparta ve třetí části vycítila šanci a výrazně přidala. Vsetínští byli nuceni si více pomáhat fauly, ve 47. minutě tak nabídli Pražanům 82 vteřin trvající početní výhodu pěti proti třem. Sparťané hozenou rukavici zvedli a po kombinaci na jeden dotek snížil na rozdíl jediné branky Ondřej Kratěna.

Vsetín se stáhl do obranné ulity a snažil se hru kouskovat i za cenu drobných šarvátek. Když pak v době sílícího tlaku fauloval dvě minuty před sirénou hostující Štrba, zdálo se, že Valaši dokážou zápas dovést do vítězného konce. Sparta však udeřila i ve čtyřech, když nedorozumění ve vsetínské rozehrávce využil po Kratěnově přihrávce Hlavačka a 52 vteřin před sirénou vyrovnal. Opařené domácí pak opět Hlavačka dorazil brankou v prodloužení.

Vladimír Jeřábek (Vsetín): "Měli jsme dnes utkání vyhrát už kvůli tomu, že jsme v posledních dvou minutách hráli přesilovku. Místo toho jsme však po neomluvitelné chybě inkasovali, a to nás stálo body. V prodloužení jsme už hráli vabank se třemi útočníky, jenže po ztrátě puku jsme Spartě darovali vítězství. Prohra mě po takovém průběhu strašně mrzí."

Jaromír Šindel (Sparta): "V úvodech zápasů se letos trápíme. Byli jsme sice připraveni na obvyklou vsetínskou bojovnost, přesto se nám nástup domácích nepodařilo zachytit. Mám radost jen z toho, že jsme utkání dokázali v závěru otočit."

Vsetínská hokejová - Sparta Praha 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Dubec (Steiner), 8. Tomík (Stantien), 28. Stantien (Tomík) - 32. Marek (Ton), 48. O. Kratěna (Marek, Ton), 60. Hlavačka (O. Kratěna), 64. Hlavačka (Ton). Rozhodčí: Polák - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3525.
Vsetín: Hovi - Luža, Bauer, Spitzer, Horák, F. Štefanka, Nedbálek, Hrabal - Tomík, Stantien, Demel - Bacul, Beck, Gorev - Květoň, Steiner, Dubec - Sakrajda, R. Hruška, O. Hruška. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.
Sparta: Schwarz - Hlavačka, Stehlík, Jan Hanzlík, Vykoukal, Dobroň, Toman - Ton, Marek, Štrba - O. Kratěna, Jakub Šindel, Kašpařík - Netík, Špaňhel, Zelenka. Trenéři: Jaromír Šindel, Doležal a Volek.