Huna dokonal v prodloužení obrat Třince na ledě Litvínova

LITVÍNOV

Hokejisté Třince dokázali na ledě Litvínova v závěru utkání dohnat dvoubrankovou ztrátu a díky brance slovenského útočníka Rudolfa Huny v třetí minutě prodloužení vyhráli 6:5.

V úvodu vystrašil litvínovského brankáře Jarinu Peterek, který nastřelil horní tyč. V osmé minutě se ale dočkali vedení domácí. Mladíček Jánský důsledně sledoval kotouč, využil zaváhání třineckých obránců, najel si před branku a střelou mezi betony otevřel skóre.

Další šanci Litvínova ale spálil Benda a vzápětí udeřilo na druhé straně. Jarina ještě Hunovu šanci a následné dvě dorážky ustál, ale na nenápadnou Vítkovu střelu z levé strany nestačil. Než se Chemopetrol vzpamatoval, už prohrával. Stav otočil obránce Kroupa, který v létě zamířil do Třince právě z Litvínova.

Také nástup do druhého dějství patřil Třinci. Hned v úvodu ujela dvojici Kudělka a Petrakov a ruský útočník náskok hostů zvýšil. Pak zase přišel ke slovu Litvínov. Při vlastním oslabení obelstil hostující obránce za brankou Prorok, přihrál Gýnovi a ten střelou švihem překonal Biegla. Následně se při přesilovce prosadil Trávníček a bylo vyrovnáno. V polovině utkání se zranil gólman Biegl a nahradil jej Vojtek.

V závěrečné třetině nasadila Reichlova parta k strhujícímu náporu a dvěma góly strhl vedení na svou stranu. Nejdříve pohotově zavěsil Zadina, který dopravil za Vojtkova záda odražený kotouč od tyče po Brandově střele, potom vnesla euforii do litvínovských řad Prorokova tvrdá střela.

Ale radost domácích dlouhého netrvala. Nejdříve totiž nadvakrát překonal Jarinu Kolusz a vyrovnáno bylo po akci Polanského, kdy sudí Nečas uznal gól až po poradě s videorozhodčím. V samotném závěru mohl rozhodnout Reichel, ale jeho střela minula branku a tak se prodlužovalo. V nastaveném čase stačili Třinci na rozhodnutí dvě minuty a 12 sekund. Huna našlápl a technickou střelou zajistil svému týmu vítězství.

Petr Fiala (Litvínov): "Byl to zápas, který žádný trenér nemá rád. Mužstva se střídala ve vedení a my jsme soupeři nabídli šance, což nás mrzí. Body jsme Třinci rozhodně dát nechtěli."

Jan Neliba (Třinec): "Pro nás to bylo doslova infarktové utkání. Když jsme šli do vedení, mysleli jsme si, že jsem nahoře, ale domácí se vrátili do utkání. Potom jsme hráli hop nebo trop a vyšlo nám to."

Chemopetrol Litvínov - Oceláři Třinec 5:6 v prodl. (1:2, 2:1, 2:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Jánský, 24. Gýna (Prorok), 28. Trávníček (Punčochář, Benda), 46. Zadina (Branda, Šaffer), 51. Prorok (Hranáč) - 15. Vítek (Petrakov), 16. Kroupa (Martynek, Pletka), 22. Petrakov (Kudělka), 52. Kolusz (Polanský), 54. Polanský (Zbořil), 63. Huna (Petrakov). Rozhodčí: Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2825.
Litvínov: Jarina - Hranáč, Poživil, Prokop, Punčochář, Gýna, L. Řezníček - Prorok, Reichel, Jeslínek - Šaffer, Benda, Trávníček - Gombár, Branda, Zadina - Sklenička, Balázs, Jánský. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Třinec: Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Kudělka, Vyhlídal, Hunkes - Martynek, Skořepa, Pletka - Kudrna, Peterek, Hašek - Huna, Petrakov, Vítek - Kolusz, Polanský, Zbořil. Trenéři: Neliba a Marek.