Blaťák zachránil Zlínu remízu 1:1 se Slávií

Ve šlágru 5. kola hokejové extraligy přivítal druhý Zlín vedoucí Slavii. Pražský celek poslal do vedení ve 38. minutě Michal Sup, za domácí odpověděl čtyřiatřicet sekund před koncem základní hrací doby obránce Miroslav Blaťák. Páté kolo se dohrává šesti zápasy v neděli.

V úvodu se prezentoval zkušený domácí kapitán Miroslav Okál, který několikrát vyzkoušel pozornost slávistického brankáře Hronka. Ve 4. minutě hrozila ex-třinecká dvojice Melenovský-Král, neuspěla stejně jako kolega z útoku Barinka.

Za Slávii odpovídal Divíšek, Murín jeho pokus z bezprostřední blízkosti vyrazil. Bývalý centr Pardubic Divíšek jel na Murína sám ve 13. minutě po špatném střídání Hamé, bekhendovou kličku ovšem namířil mimo zlínskou branku.

V 18. minutě Beránek našel pěknou přihrávkou Kadlece, který si sjel z modré čáry, zkušený bek Slavie trefil tyč nad ležícím Murínem.

Murín zaváhal při střele Supa

I po přestávce pokračovaly oba celky hlavně v zodpovědné defenzívě, vyložené šance nepřibývaly ani na jedné straně. Přesto se hrál zajímavý hokej s velkým oboustranným nasazením. Zlín se snažil obranu Slavie překonat dlouhými přihrávkami na útočnou modrou čáru, hosté nebezpečí nepřipustili.

V polovině utkání se srazili dva domácí Hamrlík a Záhorovský, což využili k brejku Duda s Beránkem. Radek Duda zvolil rychlou střelu švihem, kterou Murín vytěsnil betonem na tyč. Obránce Martin Hamrlík, který se v počátku akce srazil se spoluhráčem, navíc musel zraněný do šatny na šití.

Ve 24. minutě se vyznamenali oba brankáři. Hronek vychytal zapomenutého Záhorovského, zlínský Murín skvělým semaforem zlikvidoval brejk Vondrky. Menší štěstí měl Murín až ve 38. minutě, když propustil lehkou bekhendovou střelu Michala Supa, jenž poslal Slavii do vedení. V rozehrávce chyboval obránce Blaťák, Murín inkasoval gól po více než třech hodinách.

Zvonkohra zlínské branky

Třetí dějství zahájil přesilovkou Zlín, po návratu potrestaného Žižky mohla udeřit Slavia. Rachůnek podklouzl a Tomica trefil pravou tyč Murínovy branky. Slovenskému brankáři tyčky pomohly už potřetí v utkání a jejich zvonkohra určitě zněla sladce jeho uším.

Domácí se snažili o vyrovnání, pokaždé jim ale scházela finální přihrávka či kousek štěstí. Výborného Hronka překonal až při hře bez brankáře obránce Miroslav Blaťák. Do vypršení šedesáté minuty chybělo 34 sekund.

V prodloužení fauloval vysokou holí Bednář obránce Zlína Noska a domácí měli výhodu přesilovky. Ti nevyužili a naopak po chybném střídání museli do oslabení. Druhý bod mohl vystřelit Slavii Beránek po přihrávce Dudy, nezvedl ale svůj pokus nad Murínův beton.

Zlín díky gólu při hře bez brankáře vydoloval z utkání s pražskou Slavií bod za remízu 1:1.

Hamé Zlín - HC Slavia Praha 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Blaťák (M. Hamrlík, Melenovský) - 38. Sup (Duda). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4401.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Nosek, Malinský, Houdek, Vosátko - Barinka, R. Král, Melenovský - Okál, M. Čech, I. Rachůnek - Mokrejš, Kristek, Piluša - Kubiš, Kovář, Záhorovský. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Slavia: Hronek - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - L. Havel, Vlasák, Dlouhý - Vondrka, Sobotka, Pojkar. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.