Pardubice i díky hattricku Čalouna porazily Vsetín

Pardubičtí si po nevydařeném utkání v minulém kole na ledě Českých Budějovic chtěli spravit chuť a hráči Vsetína jim to umožnili. Na výhře 5:1 měl velkou zásluhu hattrick Jana Čalouna a využívání početních výhod. V přesilovkách dali Východočeši tři góly, jeden přidali i v oslabení.

Utkání bylo od začátku v režii obhájce titulu, který o výsledku prakticky rozhodl v úvodu druhé třetiny, kdy během pěti minut nastřílel soupeři tři góly. Pardubičtí měli od úvodní minuty jasnou převahu a hosté jen díky výborným zákrokům Hoviho v brance drželi bezbrankový stav do 18. minuty.

V té ujeli Mikeska s Čalounem vsetínským obráncům Hrabalovi a Bauerovi a Mikeskovu přihrávku chladnokrevně proměnil ex- litvínovský střelec v úvodní gól. Do návratu Novotného z trestné lavice chybělo pět vteřin.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán. Ve 22. minutě se parádně trefil Linhart a odstartoval tak gólové hody. O tři minuty později, při hře pěti proti třem zvýšil Mrázek a o necelou minutu, ještě při přesilovce, dal svůj dnešní druhý gól Čaloun. Po něm si vzali hosté oddechový čas a Hovi přenechal místo Plškovi.

I vsetínskou dvojku však Čaloun překonal. V 35. minutě byl na konci další přesilovkové kombinace. O chvilku později však udeřili i hosté a Gorev připravil Lašáka o možné čisté konto. Domácí celek poté ubral na tempu a dovolil soupeři aby častěji ohrožoval Lašáka. V útočné fázi pardubičtí hráči zbytečně přeháněli kombinaci a tím se připravovali o možnost zvýšení náskoku.

Moeller Pardubice - Vsetínská hokejová 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Čaloun (Mikeska), 22. Linhart (Klouda), 25. Mrázek (M. Hlinka, Kántor), 26. Čaloun (Mikeska), 35. Čaloun (Mikeska) - 36. Gorev (Beck). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7636.
Sestavy:
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Kántor, Mudroch, Linhart, Havíř, Vágner - Mrázek, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Mikeska, J. Kolář - Tvrdík, Klouda, Koukal - Havíra, Rolínek, Cetkovský. Trenéři: V. Martinec a Šejba.
Vsetín: Hovi (26. Plšek) - Luža, F. Štefanka, Hrabal, Bauer, Spitzer, Horák, Nedbálek - Sakrajda, Demel, Stantien - Gorev, Bacul, Beck - Květoň, Steiner, Dubec - P. Hruška, R. Hruška, O. Hruška. Trenéři: Jeřábek a Kopřiva.