Karlovarští hokejisté stále nevyhráli

Hokejisté Karlových Varů stále čekají na své premiérové vítězství v extralize. V nedělním pátém kole nestačili na Vítkovice, které Energii porazily na své ledě 3:2. Rozhodující gól vstřelil ve 36.minutě Zbyněk Irgl.

Domácí nastoupili do zápasu se dvěma nově utvořenými útočnými řadami. Scházelo jim ale slovenské duo Kropáč, Pištek. Vstup do utkání jim přesto vyšel. Využili mátožné hry hostí i Čechmánkova zaváhání a ve čtvrté minutě se zásluhou Krenželoka dostali do vedení.

Vítkovice byly aktivnější, lépe bruslily a jejich převahu zužitkoval v desáté minutě při hře čtyř proti čtyřem Burger. Hosty vzpamatovala až 17. minuta, když Krausovu přihrávku od zadního mantinelu proměnil v branku Bednařík. Pak měly Karlovy Vary ještě 102 vteřiny trvající výhodu přesilové hry pěti proti třem, ale domácí se bránili výtečně.

Laxní domácí, později zabrali

Ve druhé třetině se už hra odvíjela více i před vítkovickým brankářem Pincem. Hosté pozorněji bránili, zlepšili i pohyb na ledě, takže o rušné okamžiky nebyla nouze. Ve 29. minutě nezakončil svůj průnik Kumstát, svůj cíl nenašla ani následná rána Dubna. Hosté však přece jen skóre srovnali. V polovině střetnutí stačilo Dvořákovi po technické Alinčově přihrávce jen nastavit hůl. Do té doby poněkud laxně hrající domácí potom soupeře přece jen trošku zatlačili a ve 36. minutě Irgl na dvakrát překonal Čechmánka. V oslabení se dostal do slibné šance ještě Šimíček. Puk mu ale přeskočil hokejku.

Plynulost třetího dějství byla narušena častým vylučováním na obou stranách. Hra tak ztratila tempo a už se jen bojovalo. Vyloženou gólovou šanci si žádný ze soupeřů nevytvořil. Na začátku 47. minuty dostal pětiminutový trest Řezníček a svému týmu tak dal možnost závěrečného náporu. Přece jen se však dostal do sóla karlovarský Kumstát, kterému pomohla obrovská Hudcova chyba na útočné modré čáře. Domácí gólman Pinc však svůj výtečný výkon potvrdil i v tomto případě.

Vítkovice Steel - Energie Karlovy Vary 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Krenželok (Burger), 10. Burger (J. Štefanka, Philipp), 36. Irgl (Šimíček) - 17. Bednařík (Kraus, Krajíček), 30. Dvořák (Alinč, J. Polák). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:9, navíc Philipp 10 min, J. Štefanka do konce utkání - A. Nedorost 10 min., J. Řezníček 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4221.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jurečka, Hudec, Černošek, Chmelíř, R. Polák, Gulaši - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Radek Procházka, Káňa - Tomášek, Hulva, Keller. Trenéři: Vůjtek a Holaň.
Karlovy Vary: Čechmánek - Ptáček, Duben, Jiří Polák, J. Řezníček, Macholda, Ustrnul, Krajíček - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Alinč, A. Nedorost - Pech, Vak, Hurtaj - Milan Procházka, Bednařík, Kraus. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.