Vary porazily Plzeň a odlepily se ode dna tabulky

KARLOVY VARY

Karlovarští se od prvních okamžiků pátečního západočeského derby s Plzní snažili zbavit nelehkého údělu posledního mužstva tabulky, jenže stejně jako v předchozích duelech je srazila chyba v defenzívě. Už v páté minutě se k puku dostal plzeňský střelec Padělek a přes ležícího Čechmánka snadno skóroval.

Hosté se pak stáhli do obrany a v klidu vyčkávali na aktivitu soupeře. Varům nešla upřít bojovnost, ale proti sprše střel stál pozorný Málek. Plzeňský gólman předvedl zákrok večera ve 12. minutě, kdy vleže sebral hokejkou jasnou šanci Dvořákovi.

Zaslouženého vyrovnání se Energie dočkala až ve druhé části. Při přesilové hře byl před Málkem důrazný Petr Kumstát. Za vyrovnaného stavu nechtěl ani jeden tým udělat rozhodující chybu, a tak až do konce druhé třetiny hráli hlavní roli úzkostlivé obrany a výborní brankáři.

Na stranu Plzně přece jen na startu třetí třetiny strhl vedení střelecky disponovaný Padělek. Jenže přišla rychlá odpověď Varů. Málek nestačil reagovat na dorážku Alinče a za 14 sekund strhl vedení na stranu domácích mladíček Pech.

Václav Baďouček, asistent trenéra Karlových Varů: "Chtěl bych poděkovat mužstvu za morálku. Doufám, že nás vítězství konečně zvedne."

Marek Sýkora, trenér Plzně: "Nesehráli jsme špatné utkání, ve hře nás držel střelec Padělek. Mohli jsme pomýšlet na bod, ale Trojovský udělal hrubou chybu, kterou soupeř trestal."

Karlovy Vary - Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Petr Kumstát (Duben, A. Nedorost), 48. Alinč (A. Nedorost), 49. Pech (Hurtaj) - 5. A. Padělek (Andrašovský), 44. A. Padělek (Kracík). Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. Diváci: 3700.
Vary: Čechmánek - Ptáček, Duben, J. Řezníček, J. Polák, Ustrnul, Krajíček (21. Macholda) - A. Nedorost, Skuhravý, Petr Kumstát - Košťál, Alinč, M. Dvořák - Kraus, Hurtaj, Pech - Bednařík, Vak, Milan Procházka. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Málek - Nedoma, Trnka, Trojovský, Štěpánek, Jindřich, Klaus - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Adamský, J. Straka, Matějovský - Kocák, Vorel, Michal Straka - Důras, M. Polák, Havelka. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.