Karlovy Vary - Slavia 3:2Karlovy Vary zakončily sezónu na vítězně vlně, zdolaly Slavii

23. Holec 0 : 1
27. Sklenář 0 : 2
34. Micka 1 : 2
48. Gorčík 2 : 2
59. Vachovec 3 : 2

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů bodovali i v dnešním závěrečném 6. kole skupiny o udržení v extralize, když porazili Slavii 3:2 a připsali si pátý zápas za sebou bez ztráty jediného bodu. Potvrdili tak konečnou 11. příčku, kterou si v pátek zajistili. Slavia vedla 2:0, ale 66 vteřin před koncem rozhodl o její porážce útočník Michal Vachovec. Pražany čeká baráž o setrvání mezi elitou proti Olomouci a nejlepším prvoligistům Chomutovu a Českým Budějovicím.

Karlovarští Tomáš Harant (vlevo) a Michal Vachovec se radují z gólu.

Utkání, které již nemohlo nic změnit na tabulkovém postavení obou soupeřů, začala aktivněji Slavia, když se hned na úvod dostal do dobré šance Antonín Růžička. Po zbytek úvodního dějství však byla optická převaha na straně Energie. Blízko ke skórování měl v 10. minutě Šafář, ale jeho opakovanou střelu z mezikruží postupně zlikvidovali Furch a obětavým pádem Vas. Jako první mohl otevřít skóre karlovarský kapitán Duda, ten však při samostatném nájezdu nedokázal nadvakrát puk zasunout za záda slávistického gólmana.

Bezbrankový stav změnil až ve 23. minutě střelou z mezikruží Holec. O čtyři minutě později již Pražané vedli o dvě branky, když nedorozumění mezi Habalem a Šmachem využil Sklenář. Ve 34. minutě se dočkali i Západočeši: Micka tečí z bezprostřední blízkosti našel skulinku mezi betonem a levou tyčí Furchovy branky. Do konce druhé třetiny se ještě skóre mohlo měnit na obou stranách, svoje příležitosti nevyužili Bartek a na druhé straně Drahorád, jehož nahození od modré skončilo na spojnici branky Energie.

Zvýraznit vedení Pražanů mohl ve 47. minutě Babka, ale po jeho střele opět zvonila tyč. O minutu později si Gorčík vzal puk ve svém obranném pásmu, bez povšimnutí hostující obrany prokličkoval přes celé hřiště a střelou zápěstím překvapil Svobodu, který na poslední dvacetiminutovku vystřídal Furcha. Slušně zaplněné KV Areně udělal ještě větší radost v 59. minutě Vachovec, který po ideální Balánově nahrávce dal výsledku konečnou podobu. Nic na tom nezměnila ani 38 vteřin trvající power play hostů.

6. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 34. Micka (Skuhravý, V. Tomeček), 48. Gorčík (Habal), 59. Vachovec (Balán, D. Hruška) - 23. Holec (Vas), 27. Sklenář (Tomica, Šenkeřík). Rozhodčí: Horák, Wagner - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2851.
Karlovy Vary: Habal - Deyl, T. Dvořák, Harant, J. Tomeček, Sičák, Šafář, Šmach - Bartek, Zadražil, Duda - D. Hruška, Balán, Vachovec - V. Tomeček, Skuhravý, Micka - Koblasa, Kverka ml., Gorčík - Kohout, Harkabus. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Slavia Praha: Furch (41. A. Svoboda) - Valach, Šenkeřík, A. Růžička, Štich, Knot, Šulc, J. Novák, Drahorád - Sklenář, Bednář, Tomica - Stránský, T. Doležal, J. Doležal - Holec, Vas, Poletín - Babka, Andres, Kolář. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.