Rubriky:

Tipsport extraliga

Kamarády i odpůrce mám všude, nejvíc ale budu fandit Litvínovu, tvrdí loučící se Čajánek

25. března 2015 17:56 - Brno/Zlín

Když oznámil rozhodnutí skončit s hokejem v kabině spoluhráčům, odměnili ho dlouhým potleskem. Pro 39letého kapitána zlínských hokejistů Petra Čajánka, trojnásobného mistra světa, bylo pondělní sedmé utkání čtvrtfinále extraligového play off v Brně posledním v kariéře.

 

Dalibor Glück, ČTK

Proč končíte?

Nastal prostě čas. Mám čtyřicítku na krku a jednoznačně to tak cítím. Jsem opotřebovaný psychicky i fyzicky. Myslím, že moji blízcí, zlínští trenéři i spoluhráči už delší dobu tušili, že skončím.

Nic vás nezviklá?

Před rokem jsem si po zisku titulu ještě nechával otevřená zadní vrátka a v průběhu letní přípravy jsem se k týmu připojil. Tentokrát mě už nikdo nepřemluví. Styl, jakým hraju, je dost náročný na fyzičku. Zvlášť v mém věku. Ještěže jsme se aspoň v této sezóně dostali do play off. Kdybychom měli hrát baráž, asi bych hodně svého loňského návratu litoval.

A neštve vás, že jste v posledním utkání utrpěl porážku?

Tak to v životě někdy chodí. My jsme dali do čtvrtfinálové série všechno, a i když Kometa byla považována za favorita, vzdorovali jsme jí až do sedmého zápasu. Ten jsme bohužel nezvládli. Přesto chci spoluhráčům i zlínským fandům moc poděkovat.

Není paradox, že vedoucí gól vám v rozhodujícím duelu vstřelil váš synovec Jan Káňa?

Je symbolické, že můj konec urychlil zrovna on. Plácnul do toho a my jsme se už nevzpamatovali. Budu si s ním muset o tom v létě promluvit. (úsměv).

Nebude vám hokej chybět?

To se uvidí v nové sezóně. Každopádně mi bude scházet neopakovatelná atmosféra ve zlínské hale. Za ty roky jsem dobře vnímal, kde kdo sedí a kdo nás podporuje, či naopak nadává.

Čemu se budete věnovat?

V nejbližších týdnech budu převážně odpočívat a hrát si s dětmi. Nevím, zda bude rodina nadšená, že budu skoro pořád doma. (smích)

Je možné, že se stanete součástí managementu zlínského klubu?

Nikdo se mnou zatím o ničem takovém nemluvil a ani to nemám momentálně v plánu. Nevylučuju ale, že se za čas k hokeji v nějaké funkci vrátím.

Komu nyní budete přát extraligový titul?

Ve všech čtyřech postupujících mužstvech mám kamarády a jsou v nich i hráči, kteří mě moc nemusí. Kvůli Martinovi Ručinskému budu ale asi nejvíc fandit Litvínovu.

A co vám z dlouholeté kariéry nejvíc utkví v hlavě?

Samozřejmě loňská mistrovská euforie po zisku titulu. Zlín byl několik dní doslova na nohou. A moc si považuju i tří zlatých medailí ze světových šampionátů.

Petr Čajánek
Narozen: 18. 8. 1975 ve Zlíně
Kariéra: Zlín (1993–2002, 2004/2005 a 2011–2015), St. Louis/NHL (2002–2004 a 2005– 2007), Kazaň/KHL (2007/2008), Dyn. Moskva/KHL (2008/2009), Petrohrad/KHL (2009–2011)
Největší úspěchy: mistr světa 2000, 2001 a 2005, bronz ze ZOH 2006, titul se Zlínem 2014
Bilance: reprezentace 152 startů/34 gólů, Zlín 769/209, NHL 276/46, KHL 226/64
Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..