Rubriky:

Tipsport extraliga

Kouzlo extraligové baráže: rozhoduje psychika

25. března 2015 09:40 - Praha

Baráž o hokejovou extraligu, která dnes začíná, má existenční příchuť hlavně pro Olomouc a pražskou Slavii, které se budou ve dvanácti kolech snažit v konfrontaci s nejlepšími dvěma celky první ligy uchovat příslušnost k nejvyšší soutěži.

 

Ondřej Hájek, ČTK

V Edenu si dobře uvědomují, že mají po špatné sezóně opravdu poslední naději na záchranu. „Na to, co bylo, se člověk nesmí dívat. Chceme baráž odstartovat s čistou hlavou, a hlavně chytit začátek, od toho se bude odvíjet i psychika celého mančaftu. Je to hlavně o nás, co dokážeme předvést," burcuje kapitán slávistů Jaroslav Bednář, aby po dvaceti letech nepřetržitého působení mezi elitou nepřišel pád do nižší soutěže.

Na Hané jde také o všechno, nicméně baráž se tam hraje už třetím rokem po sobě. „Uspěli jsme při útoku zespoda, když se od nás tolik nečekalo. Nyní musíme hájit pozici mezi elitou v psychicky náročných utkáních, která bez milosti odhalí skutečnou sílu týmu. Tíha soutěže nás ale nesmí svazovat víc, než je zdrávo," míní trenér Olomouc Petr Fiala.

Ve hře jsou pouze dvě místenky na příští sezónu mezi elitou, kam se přitom chce vrátit za každou cenu Chomutov. „Přece jen bychom neměli být pod takovým tlakem jako mužstva ze spodku extraligy, nicméně očekávání fanoušků i vedení klubu je veliké. Na ledě to musí kluci zvládnout s absolutním nasazením a nebýt ustrašení," uvažuje trenér Břetislav Kopřiva, jenž kouzlo baráže vidí v tom, že rozhoduje hlavně psychika.

Zatímco tři dosud zmíněné celky mají účast v extralize jako jasný úkol, pro České Budějovice by postup byl spíš splněným snem. „Těžko říct, jestli to pro nás je výhoda. I když soupeři budou mít víc nůž na krku, rozhodně se nechceme stavět do role odevzdaného outsidera," tvrdí kouč Motoru Petr Rosol.

Baráž - 1. kolo, dnes v 18:00:
Olomouc - České Budějovice (on-line na Sport.cz)
Slavia - Chomutov (on-line na Sport.cz)
kez, Sport.cz, Právo

Kterému týmu nejvíc přejete účast v příští extraligové sezóně?

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..