Extraligová neporazitelnost Slavie trvá, přehrála i Vary

Extraligová neporazitelnost hokejistů pražské Slavie trvá i po osmém kole. Vedoucí tým tabulky vyhrál na ledě Karlových Varů 4:1, když o svém zisku tří bodů rozhodl prakticky již v první třetině, kterou vyhrál 3:0. Brankář Roman Čechmánek opustil svatyni Energie již po 133 vteřinách.

Ilustrační foto.

Slavia se ujala vedení hned po prvním střídání už ve 31. vteřině zásluhou Bednářovy střely. Vzápětí mohl sice vyhrovnat Hurtaj, brankář Hronek, jenž nahradil na západě Čech jedničku Fraňka, byl ale pozorný. Čechmánek tak úspěšný nebyl. Navíc když jej ve třetí minutě překonal Havel, přepustil své místo Mensatorovi.

Změna brankáře však slavisty v útočné aktivitě nezastavila a Bednář v 10. minutě zvýšil na 3:0. O chvilku později mohl snížit Kumstát, z velkého úhlu ale odkrytou svatyni hostí netrefil. Domácí hráli v útlumu a svěřenci trenéra Růžičky v pohodě kontrolovali zápas. Západočeši nedokázali dlouho upravit skóre ani v přesilových hrách, Kumstát však nakonec přece jen ve 26. minutě snížil.

V polovině zápasu si vyzkoušeli hru v početní výhodě hosté a využili ji. Nejprve sice ujel hostující obraně Nedorost, na Hronka ale nevyzrál. Poté ale putoval na trestnou Hurtaj, a přestože Slavia krátkou přesilovku pěti proti třem nevyužila, Vlasák nakonec přidal čtvrtý gól. Jeho střela se však dostala za Mensatorova záda po teči spoluhráčů Poláka a Ptáčka.

Na ledě se poté přitvrdilo, předčasně do kabin putoval slavista Kadlec a domácí dostali šanci zahrát si v pěti proti třem. Sehráli ji ale špatně a při jejím 'klasickém' pokračování měl více práce než Hronek domácí Mensator. Ani jede z nich však již nekapituloval.

Enegrie Karlovy Vary - Slavia Praha 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Petr Kumstát (Skuhravý) - 1. Bednář (Kolařík), 3. L. Havel (Žižka, Sobotka), 10. Bednář (Divíšek), 31. Vlasák. Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc Kadlec (Slavia) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2500.
Karlovy Vary: Čechmánek (3. Mensator) - Krajíček, F. Ptáček, J. Řezníček, Macholda, J. Polák, O. Němec - A. Nedorost, Skuhravý, Petr Kunstát - Košťál, Alinč, M. Dvořák - Kraus, Hurtaj, Pech - Milan Procházka, Vak, Kucharczyk. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Slavia Praha: Hronek - Kadlec, Kolařík, Žižka, J. Novák, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.