Litvínov čekání na výhru neukončil, prohrál doma se Zlínem

Hokejisté Litvínova nedokázali v osmém extraligovém kole ukončit čekání na výhru. Svěřenci trenéra Václava Sýkory, kteří získali tři body naposledy ve druhém kole, prohráli se Zlínem 1:4. O osudu zápasu rozhodla již první třetina, kdy si Chemici nechali nastřílet tři branky.

Úvod zápasu byl oboustranně vyrovnaný, a tak branka přišla až na začátku 12. minuty, kdy seděl na trestné lavici Trávníček a přesná rána Jenáčka znamenala vedení Zlína. O tři minuty později 'vyrobil' ve vlastní třetině fatální chybu gólman Jarina, od něhož se zahraný puk dostal k volnému Rachůnkovi, který bez problémů trefil prázdnou branku. Domácí trenéři poté raději poslali mezi tři tyče Fialu.

Necelé dvě minuty před první sirénou dal naději Chemikům Šaffer, který dokonale trefil odkrytý horní růžek Murínovy branky. Již za 60 vteřin však domácí srazil do kolen Martin Čech, který ideálně zužitkoval přihrávku Galvase.

V prostřední části hry byl k vidění pouze průměr, když domácí měli jedinou možnost snížit. Dorážka Trávníčka po střele Bendy do boční konstrukce v brance neskončila. Závěrečná dvacetiminutovka se nesla ve znamenaní tlaku Litvínova, který se chtěl brankově na soupeře dotáhnout. Domácí střelce ale zradila koncovka.

Navíc v 50. minutě zachraňoval svůj tým Fiala, když likvidoval šanci Melenovského. Když tlak Severočechů vrcholil, přišla chyba a zaváhání domácí obrany využil ke vstřelení svého druhého gólu v utkání Martin Čech.

Chemopetrol Litvínov - Hamé Zlín 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Šaffer (Jánský, Sklenička) - 12. Jenáček (Hamrlík, Blaťák), 15. I. Rachůnek, 19. M. Čech (Galvas), 59. M. Čech. Rozhodčí: Smeták - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2210.
Litvínov: Jarina (15. R. Fiala) - Skuhrovec, Poživil, Prokop, Punčochář, Gýna, Pojkar, L. Řezníček - Balázs, Reichel, Prorok - Trávníček, Benda, Gombár - Zadina, Branda, Jeslínek - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Zlín: Murín - Blaťák, Galvas, Hamrlík, Houdek, Nosek, Vosátko, Zubíček - Melenovský, R. Král, Jenáček - I. Rachůnek, Kristek, Barinka - M. Čech, Záhorovský, Mokrejš - Pištek, Kovář, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.