Rubriky:

Tipsport extraliga

Někdo zvracel, další měli průjem a skoro všichni jsme museli na kapačky, popsal epidemii slávistů Vlasák

31. března 2015 21:52

Možná víc než ze soupeřem bojovali s dozvuky vlastní nemoci. Výhra Slavie 2:1 nad Olomoucí ve čtvrtém kole baráže o extraligu patří k těm vyloženě vydřeným. Už od noci z neděle na pondělí hokejisty pražského týmu sužují značné střevní problémy a v úterý večer s velkými obtížemi lepili sestavu. Nakonec ale zesláblé mužstvo urvalo cenný zisk tří bodů do tabulky.

 

Václav Pancer, ČTK

„Neskutečně jsme to odmakali jeden za druhého, jakoby ta epidemie tým ještě víc semkla," mínil autor vítězné branky Miroslav Čermák. „Na trénink se v pondělí sešli jen čtyři zdraví hráči, ostatní odpadli. Někdo zvracel, další měli průjem a skoro všichni jsme museli ambulantně na kapačky," řekl útočník Tomáš Vlasák. „Situace pro nás nebyla lehká, ale klobouk dolů před celým týmem. Důležité pro nás bylo, i s pomocí lékaře, kluky co nejlépe namotivovat," mínil asistent domácího trenéra Jan Srdínko.

Nejhůře ze slávistů dopadl obránce Valach, který se dokonce ocitl v nemocnici, nakonec nemohli nastoupit ani útočníci Sklenář a Stránský. „Zrovna fit se v kabině cítil málokdo, já dva dny jedl jen rohlíky a suchou rýži, ale před zápasem jsme do sebe nacpali ionty a vitamíny. Abychom měli alespoň nějakou energii. Síly na ledě ubývaly rychle, ale nějak jsme to vydřeli. Nebyl to zrovna krásný hokej, ale klíčové jsou další tři body z vlastního ledu," uvažoval Vlasák.

Vedení pražského klubu marně žádalo odklad utkání. „Nezbylo nám než respektovat, že musíme i v takovém stavu hrát. Baráž jede v rytmu úterý, pátek, neděle a zřejmě nebylo kam termínově uhnout, to by se asi musela hrát dvě utkání ve dvou dnech," líčil Vlasák a ocenil s jakou vůlí a nasazením tým bojoval. „Ani jsme nepředpokládali, že by prodělané onemocnění zanechalo na slávistech nějaké žádné stopy," poznamenal asistent olomouckého kouče Jan Tomajko.

Olomouc v Praze padla a poprvé v baráži tak nebodovala. Po třetině soutěže jsou tak slávisté v čele tabulky s náskokem jednoho bodu na pronásledovatele z Chomutova a Olomouce. „Je to rozhodně příjemnější než být na chvostu, jak jsme to zažívali celý rok. Základ, jak zvládnout baráž, je doma vůbec neztrácet a občas něco přidat zvenku. Eden musí být náš hrad. Zatím se to daří, ale ještě máme před sebou osm kol," vykládal Vlasák.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..