Rubriky:

Tipsport extraliga

Majitelé extraligových klubů se vyjádří k možné účasti Slovanu

3. dubna 2015 19:07 - Praha

Hokejová extraliga se opět zabývá možností, že by se otevřela Slovanu Bratislava. Šéf české nejvyšší soutěže Josef Řezníček sice před necelými dvěma týdny označil tuto možnost za sci-fi s ohledem na krátící se čas k případnému řešení celé problematiky, ale chce si vyslechnout, jaký postoj k účasti Slovanu zaujímají majitelé klubů.

 

hcslovan.sk

Slavný slovenský klub zvažuje možnosti, neboť z ekonomických důvodů se ho nemá týkat příští ročník Kontinentální ligy. V souvislosti s extraligou byl Slovan zmiňován v minulosti již několikrát a začátkem února Řezníček uvedl, že obě strany jsou v kontaktu, ale pouze v informativní rovině. Jenže pak se Slovan na dlouhou dobu odmlčel a testoval své možnosti pro vstup do EBEL ligy.

Pravděpodobnost tohoto východiska však údajně oslabila a vedení "Belasých" znovu zaměřilo pozornost k české extralize. "Majitel Slovanu pan Široký se na nás obrátil s tím, jestli se majitelé klubů mohou účastí Slovanu v české extralize zabývat. Takže současná situace je taková, že jsme oslovili majitele klubů a 13. dubna se mají na schůzce k možnosti přijetí Slovanu do extraligy vyjádřit," řekl ČTK Řezníček.

Zatím nic oficiálního

Jeho postoj ohledně naplnění této varianty však zůstal stejný, s ohledem na časovou tíseň má i nadále přívlastek sci-fi. "Neumím predikovat názor těch klubů a nevím, co se odehrává v hlavách majitelů, ale jde zatím skutečně jen o slovní dotaz, nic oficiálního, jen dotaz na majitele. Podle toho se vše bude odvíjet dál, ale čistě teoreticky - zorganizovat tohle celé by bylo s ohledem na čas velice náročné. Chceme do toho však dát tu váhu názorů ze strany majitelů," vysvětlil Řezníček.

Uvědomuje si, že by bylo třeba kromě jiného dořešit dlouhou řadu organizačních otázek. "Není to o pozici Slovanu a Košic, ale jen o samotném Slovanu," narážel Řezníček na nedávno opětovně otevřené úvahy z minulosti o možnosti přijetí dvou předních slovenských klubů do extraligy a návratu k federálním časům.

"Hrát potom ligu s 15 týmy, nebo to rozšířit ještě o třetí klub z baráže na 16? Já si to zatím opravdu nedokážu představit. Třeba od té další sezony (2016/17) s časovým prostorem vše připravit, ale stihnout to teď by bylo opravdu hodně obtížné. Berme to však zatím jen jako diskuse, nic není na papíře," připomněl bývalý obránce.

Do konce března se měla původně dořešit budoucnost Slovanu v KHL. "Na stránkách KHL jsem si ale přečetl, že se to stále ještě projednává. I z toho je zřejmé, že Slovan má otevřených více možností, ale ohledně KHL může čekat třeba také až do května," uzavřel Řezníček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..