Slavia v Edenu padla, přesto udržela pozici lídra. Motor nabírá obrátky

Vyrovnaná je situace po polovině baráže o Tipsport extraligu, z níž si účast v příštím ročníku nejvyšší tuzemské hokejové soutěže zajistí nejlepší dva týmy. Vedení zatím drží pražská Slavia, avšak v rozletu ji v 6. kole přibrzdila domácí prohra 1:3 s Českými Budějovicemi, které si po nevydařeném začátku připsaly druhé vítězství v řadě. Na postupové příčce se zatím drží i Chomutov. Suverén základní části první ligy vyhrál v Olomouci 5:2 a na vedoucí Slavii ztrácí jediný bod, poražení Hanáci naopak tabulku uzavírají.

Hráči Českých Budějovic se radují z vítězství.

Hokejisty Českých Budějovic páteční premiérové vítězství nad Olomoucí naladilo. Lepší start měli i v Edenu: už ve 4. minutě překonal zkušený Josef Straka v baráži skvěle chytajícího slávistického brankáře Dominika Furcha, a přestože v prostřední části hry při přesilovce Sklenář se štěstím vyrovnal, nakonec si hosté odvezli všechny tři body.

V závěrečném dějství nejprve strhl vedení na stranu jihočeského celku Kuchejda a cennou výhru pečetil Tomáš Nouza, jenž už v pátek zařídil vítězný gól Motoru v souboji s Hanáky (4:3). Nejproduktivnější hráč baráže (4+4) si dnes navíc připsal i dvě asistence.

Chomutov zdolal Olomouc v prvním měření sil až po nájezdech, na ledě soupeře ale o svém triumfu rozhodl prakticky už po necelých 13 minutách. V té době už hosté vedli 3:0 a domácím pak dovolili výši prohry jen zkorigovat. Hanáci vyšli bodově naprázdno už potřetí za sebou a klesli na poslední příčku barážové tabulky. Na výhře Pirátů se dvěma trefami podílel útočník Marek Hovorka, tři body za asistence nastřádal bek Brett Skinner.

Baráž o hokejovou extraligu, 6. kolo:
Slavia - České Budějovice 1:3
Branky: 29. Sklenář - 4. J. Straka, 54. Kuchejda, 57. Nouza
Olomouc - Chomutov 2:5
Branky: 18. Vyrůbalík, 48. Zuzin - 8. a 48. Hovorka, 12. Rutta, 13. Šulák, 56. O. Kaše