Kladno prohrálo s Pardubicemi, nedalo Lašákovi gól

Hokejisté Pardubic byli úspěšnější v dohrávce 9. kola Tipsport extraligy na ledě Kladna. Před televizními kamerami porazili domácí Rabat 3:0, když dva góly vstřelil František Mrázek, jeden Tomáš Blažek. Kladenští nedokázali brankáře Lašáka překonat ani jednou a ztratili čtvrtou příčku v tabulce, kde je vystřídaly právě Pardubice.

Zápas začal dobrými šancemi na obou stranách. Za domácí prověřil Lašákovy betony Libor Procházka, pardubický Klouda vzápětí trefil tyč Orctovy branky. Poté se před kladenským gólmanem zjevil osamocený Rolínek, zkušený Orct si s jeho pokusem poradil. Ve třetí minutě už sice hosté Orcta překonali, ale jen díky tomu, že na něm v brankovišti ležel Miroslav Hlinka. Mudrochův gól tak nemohl být uznán.

První přesilovou hru hrálo Kladno při vyloučení Blažka, přičemž Lašáka nejvíce ohrozil Hájek,jenž trefil tyč. Domácí měli další příležitost ve 13. minutě, kdy se Martin Procházka protáhl nalevo kolem dvou obránců a přihrál do středu volnému Paterovi. Ten ale trefil jen dobře připraveného pardubického gólmana.

Skóre tak otevřeli hosté. V sedmnácté minutě Špelda při rozehrávce u vlastní branky daroval puk Čalounovi a musel jej těsně před Orctem zastavit hákováním. Pardubice využily přesilovku už  po několika vteřinách. Hlinka pálil od modré, a Blažek pohotově dorazil puk za Orctova záda. Kladenští  si v závěru první třetiny vytvořili několik šancí, ale vyrovnat nedokázali.

Vyloučení se Kladnu vymstila

Od začátku druhého dějství se ale zakousli do úřadujícího mistra ve stylu buldoka, jehož nosí na dresu. Problémy dělala obraně hostí především slavná dvojice Patera, Procházka. Patera úspěšně projel pravou stranou kluziště a naservíroval Procházkovi puk před branku, Lašák ale včas sklepl své betony.

V polovině zápasu mohly naopak Pardubice zvýšit vedení, když dostal za zbytečný faul vysoký trest Zeman a hosté hráli asi minutu a půl přesilovku pět na tři. Ta navíc neskončila ani po návratu už dříve potrestaného Gardoně, protože přehnaný důraz u mantinelu tentokrát přehnal Horna. Všechny střelecké pokusy Pardubic postupně likvidoval výtečný Orct, ale při parádní křížné přihrávce Blažka na u tyče zcela volného Mrázka byl nakonec bezmocný.

Bezradná kladenská obrana

Kladenští se po druhé přestávce nestačili ani rozkoukat, a už prohrávali 0:3. Domácí Hájek nedokázal u Orctovy branky zpracovat lehké Hlinkovo nahození, kladenského beka obral o puk dojíždějící Mrázek, a přestože ještě před Orctem podklouzl, dokázal v pádu dorazit puk za jeho záda. Obrana Středočechů kupila jednu chybu za druhou, vzápětí se na Orcta řítil zcela osamocený Rolínek, blízko gólu byl i Lubina.

Kladno navíc často pykalo za zbytečné fauly a těžko tak mohlo pomýšlet na  snížení skóre. Ojedinělé výpady Paterova a Gardoňova útoku navíc už v zárodku likvidovala pardubická obrana. Se zbytkem si poradil Lašák, který vychytal první čisté konto v této sezóně.

Rabat Kladno - Moeller Pardubice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Blažek (M. Hlinka), 37. Mrázek (Blažek, Čáslava), 41. Mrázek (M. Hlinka). Rozhodčí: Husička - Kalivoda, Bádal. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 2549.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Hluchý - Horna, Huml, Kalla - Besser, M. Havel, Tlustý. Trenéři: Müller a Tatíček.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Kántor, Mudroch, Linhart - Mrázek, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Klouda, J. Kolář - Cetkovský, Rolínek, Lubina - Tvrdík, Koukal, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.