Hokejisté Slavie nezaváhali ani v Třinci

TŘINEC

Vládce hokejové extraligy proplouvá sezónou dále bez porážky. Slavia zvítězila v 10. kole v Třinci 4:1, když soupeře vyřídila čtyřmi góly ve druhé třetině. Dvěma brankami Pražanům pomohl Michal Sup, gólmana Petra Fraňka připravil o čisté konto pouhých jedenáct sekund před koncem v přesilovce pěti proti třem Jan Peterek.

Iluze, že by Slavia svou neporazitelnost mohla ztratit zrovna v Třinci, existovala dvacet minut. Bitvu o první gól a s ní i celý zápas vyhráli hosté. V nástupu do druhé třetiny uprchl Sup Tesaříkovi, položil si Biegla a zvednul puk pod horní tyčku. Poté Pražané neochvějně nabrali vítězný kurz. Svést je z něj mohl ještě Tomas, ale v čtyřminutové přesilovce bekhendem na Fraňka nevyzrál a Třinec se rychle potopil ke dnu.

Domácím lámaly vaz hrubé nedostatky v defenzívě. Taktickou chybu Petrakova při slavistické přesilovce potrestal Bednář, který za Biegla vrátil vyraženou střelu Havla. Rozvrácenou defenzivu Ocelářů větrali hosté trvalým tlakem i brejky. Přibližně minutový zámek Divíškovy řady zúročil důrazný Sup a čtvrtý gól na cestu do šaten přibalil 36 sekund před sirénou Novák.

Zničený Třinec se odevzdal soupeři. Hosté slevili z útočných výpadů a ještě více zahustili střední pásmo, takže Oceláři se neprodrali k pořádnému ohrožení Fraňkovy neprůstřelnosti. Gólman Slavie přesto o druhou nulu v sezoně přišel jedenáct sekund před koncem, když Peterek v minutové výhodě pět na tři zařídil čestný úspěch domácích.

Oceláři Třinec - Slavia Praha 1:4 (0:0, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 60. Peterek (Kudrna) - 22. Sup (Bednář), 27. Bednář (L. Havel), 31. Sup (Divíšek, Žižka), 40. J. Novák (Divíšek). Rozhodčí: Reiber (Švýc.) - Pešek, Šatava. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 3822.
Třinec: Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Pácal, Hunkes, Kudělka - Huna, Skořepa, Pletka - Kudrna, Peterek, Haas - Tomas, Petrakov, Vítek - Martynek, Polanský, Zbořil. Trenéři: Neliba a Mach.
Slavia: Franěk - Kadlec, Graňák, Žabka, Žižka, J. Novák, Kolařík, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.