Slavia zabrala a vede, šance Jihočechů se bortí. Chomutov mocně dotahoval, ale nevyrovnal

Hokejová Slavia po dvou domácích prohrách zabrala na ledě posledních Českých Budějovic a v 8. kole baráže o extraligu vyválčila vítězství 4:2. V tabulce je o bod před Chomutovem i Olomoucí. Ta zaskočila Severočechy, vedla 4:0. Chomutov ovšem vstával z mrtvých, dotáhl na rozdíl jediného gólu, avšak nevyrovnal.

Hráči Slavie se radují ze čtvrtého gólu proti Budějovicím, zleva Tomáš Andres, Jaroslav Bednář a Jakub Sklenář.

Už po 21 sekundách se na jihu Čech trefil János Vas a od začátku druhé třetiny byl stav už 2:0 pro Pražany, Jihočeši procitli a vyrovnali. Slávisty znovu začalo zlobit jméno Růžička. Tentokrát ne chomutovský Vladimír, ale Dan, který byl autorem první branky domácích.

Kuchejda srovnal, ale Vas ve třetím dějství znovu udeřil, Bednář vedení potvrdil a výrazně zbortil naděje Jihočechů na jedno ze dvou postupových míst.

Slavia prohrála předešlé dva zápasy a na třetí Olomouc tak už měla před startem tohoto kola náskok pouhého bodu. To zůstává, ale slávisté se dostali do čela tabulky před Chomutov.

Severočeši se dvěma výhrami v řadě vyhoupli před tímto kolem do čela barážové tabulky, ale dnes si výrazně zkomplikovali situaci s Hanáky. Ti v úterý přerušili sérii tří porážek výhrou nad Českými Budějovicemi, dnes přidali další důležité body, když v dramatickém závěru uhájili těsné vedení. Vítěz první ligy Chomutov prohrával v 47. minutě už 0:4 a přes jeho závěrečný finiš bral všechny body předposlední celek extraligy.

Baráž o hokejovou extraligu - 8. kolo:
České Budějovice - Slavia 2:4
Branky:  33. D. Růžička, 45. Kuchejda - 1. a 45. Vas, 22. Vlasák, 63. Bednář
Chomutov - Olomouc 3:4
Branky: 48. Hřebejk, 52. Kampf, 54. Gajovský - 27. Vyrůbalík, 30. Řípa, 32. Knotek, 47. Marosz