Rubriky:

Tipsport extraliga

Zatracovaného Ružičky se Třinec zastal. Nebylo hezké, co se kolem něj dělo, říkal Klepiš

16. dubna 2015 07:38 - Litvínov

V neděli mu třinečtí fanoušci spílali, teď je pro ně hrdinou. Útočník Štefan Ružička obstaral jedinou trefu třetího extraligového finále a Oceláři můžou díky snížení na 1:2 na zápasy opět živit reálnou naději na titul.

 

Libor Zavoral, ČTK

Ve druhém finále chyboval před prvním gólem, dvakrát se nechal zbytečně vyloučit a Werk Arenou se po inkasovaných brankách z následných přesilovek neslo bučivé skandování: Ružičkaaaa. Včera už v šesté minutě kotel Ocelářů vyvolával slovenského forvarda oslavným pokřikem, díky němu Litvínov po šestnácti domácích vítězstvích poprvé padl.

Tým za ním stojí

Třicetiletý Ružička se po zápase o své dojmy s médii dělit nechtěl, ale jeho spoluhráči se ho zastali. „Nebylo hezké, co se kolem něj dělo,“ tvrdil útočník Jakub Klepiš. „My za ním stojíme, i kdyby udělal osmnáct faulů za zápas,“ ujišťoval Ružičkův parťák z elitního útoku.

Přínos střelce jediné branky vyzdvihl také asistent trenéra Ocelářů Václav Varaďa. „Druhý den po zápase jsme s ním o té situaci debatovali a podrželi ho. Víme, že v něm kvalita je a on se nám odvděčil dnešním výkonem,“ cenil si.

Druhým hrdinou byl třinecký gólman. Poprvé v sérii zastoupil Šimona Hrubce Peter Hamerlík a z 27 střel nepustil žádnou. „Zachytal skvěle, u nás je jedno, kdo stojí v brance,“ chválil vyrovnanou dvojici Klepiš, jenž shodil většinu ze svého plnovousu. „Asi je to během play off rarita, ale udělal jsem to už dvakrát a pak jsme sérii otočili,“ vsadil na pověrčivost.

Hamerlíkovi pomohli spoluhráči

Výbornou práci odváděli obránci Ocelářů, kteří k Hamerlíkovi řadu domácích pokusů vůbec nepustili. „Měli jsme hodně střel od modré, ale všechno zblokovali, dostalo se toho k němu málo,“ připouštěl litvínovský útočník Rostislav Martynek.

Verva neměla šanci uplatnit svoji ničivou zbraň ze zápasů v Třinci – přesilovky. Za celé utkání se vylučovalo nezvykle jen čtyřikrát, z toho dva tresty padly za vzájemnou potyčku. Ale trend sudích Šíra s Hradilem si hráči vesměs pochvalovali. „Hra měla spád i obrovské nasazení, rozhodčí se do toho nevkládali,“ ocenil Martynek.

Větším protivníkem hráčů tak bylo na stadiónu zaplněném do posledního možného místečka dvacetistupňové vedro a nekvalitní led, na němž se tvořily louže. „Podmínky byly tragické, v hale se nedalo dýchat, na ledě bylo tolik řádků, že by se tam daly sázet brambory, ale na to se samozřejmě nevymlouváme,“ uznal gólman Pavel Francouz.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..