Rubriky:

Tipsport extraliga

OBRAZEM: Holíka si připomínali lidé v Jihlavě i Havlíčkově Brodě

17. dubna 2015 14:13 - Jihlava

Legendárního hokejistu a později trenéra Jaroslava Holíka, který v noci zemřel, si dnes lidé připomínali v Jihlavě a jeho rodném Havlíčkově Brodě, kde vzniklo pietní místo na zimním stadiónu Kotlina. V Jihlavě, kde Holík prožil nejlepší hokejová léta, se lidé jeho památce mohou přijít poklonit na pietní místo v průjezdu mezi Horáckým zimním stadiónem a novou halou. Pod černou smuteční vlajkou visí několik Holíkových fotografií z dob jeho největší sportovní slávy, je tam i hokejová výstroj. Lidé na místo pokládají květiny a svíčky.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Holík, mistr světa a bronzový olympijský medailista z roku 1972, podlehl dlouhé nemoci v noci na dnešek ve věku 72 let.

V Jihlavě přišel na svého dávného spoluhráče zavzpomínat i první brankář Dukly Jihlava Miloš Podhorský. "Byl to velký kamarád, velký bojovník, je mi to hrozně líto. Je to rána, ale on měl velmi těžkou nemoc, jakou mělo snad sedm lidí na světě a nedalo se to léčit," řekl devětasedmdesátiletý Podhorský ČTK.

Havlíčkobrodský klub HC Rebel, kde Holík do poslední chvíle působil ve funkci prezidenta, se vyrovnává během krátké doby už s druhou ztrátou významné hokejové osobnosti. Útočník a pozdější legendární trenér Václav Chytráček, který byl vzorem pro Jaroslava Holíka, jeho bratra Jiřího či Jana Suchého, zemřel letos 18. března.

Pietní místo zřídil havlíčkobrodský klub přímo ve vstupní hale zimního stadiónu v Kotlině. "Je tam fotografie, květiny, kondolenční kniha, svíčky," řekl zástupce klubu David Kozlík.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..