Rozhodnuto! Chomutov a Olomouc si v příští sezóně zahrají extraligu, Slavia padá

Hokejisté Chomutova si zajistili start v příští sezóně extraligy. V předposledním 11. kole baráže Severočeši porazili Slavii 3:2 po prodloužení a po roční pauze slaví návrat mezi elitu. Nejvyšší soutěž udržela Olomouc, která v pátek zvítězila v Českých Budějovicích 4:1. Smutek zavládl v kabině Pražanů. Dvojnásobný český šampión sestupuje do první ligy po jednadvaceti letech.

Hokejisté Chomutova slaví postup do extraligy. V popředí (zleva) jsou Jan Rutta, Nikola Gajovský a kapitán Jiří Drtina.

V Českých Budějovicích to dlouho na žádné oslavy Kohoutů nevypadalo. Po bezbrankové úvodní třetině poslal Motor, který už neměl šanci na postup, do vedení ve 22. minutě Kuchejda. Domácí drželi po čtyřiceti minutách hry nejtěsnější náskok, Hanáci ale v závěrečné části předvedli velký zvrat.

Osmačtyřicet minut hledali hosté marně recept na gólmana Bláhu, pak ale vyrovnal v přesilovce Kucharczyk a o 102 sekund později překlopil stav Škůrek. V 53. minutě rozvlnil podruhé v utkání síť Kucharczyk a v závěru pojistil triumf Kohoutů střelou do prázdné klece Knotek.

Olomoučtí v tu chvíli čekali, jak dopadne zápas v Chomutově. Pokud by Slavia na ledě Pirátů zvítězila, určilo by účastníky příštího ročníku extraligy až nedělní závěrečné 12. kolo.

Rýgl poslal Piráty do extraligy

Sešívaní vstoupili do zápasu slibně, Štich využil dvojnásobnou přesilovku, jenže Pražané náskok ztratili. Postaral se o to Marek Hovorka, který dvěma zásahy v 17. a 41. minutě obrátil skóre. Červenobílí se ale nevzdávali a Pletka v 51. minutě opět z přesilovky srovnal. Napínavé střetnutí muselo nakonec rozhodnout až prodloužení, v němž rozjásal vyprodanou chomutovskou arénu v čase 63:01 Martin Rýgl.

Slavia se v závěrečném kole baráže sice ještě může bodově dotáhnout na Olomouc, se soupeřem z Hané ovšem má horší bilanci vzájemných utkání.