Třinec - Litvínov 2:1 SNStav série 2:3Litvínov byl v Třinci 35 sekund od titulu, nakonec prohrál v nájezdech

11. Gula 0 : 1
60. Plíhal 1 : 1
80. Dravecký (rozhodující nájezd) 2 : 1

Poslední krok bývá nejtěžší. Potvrdit to mohou i hokejisté Litvínova, kteří měli v neděli na ledě Třince první šanci získat historicky první titul v nejvyšší soutěži. Ještě 35 sekund před třetí sirénou Severočeši drželi těsné vedení, Oceláři ale dokázali vyrovnat a nakonec vydřeli vítězství 2:1 v samostatných nájezdech. Šestý zápas finálové série se hraje v úterý na ledě Litvínova.

Radost třineckých hokejistů po vítězství v pátém finálovém duelu s Litvínovem.

I v pátém utkání zůstalo všechno při starém a Třinec znovu bezvýsledně bušil do soupeře. Dostat se přes litvínovskou defenzivu do hotové příležitosti, to byl pro Oceláře opět skoro neřešitelný problém. Hosté měli v ofenzivě daleko více možností a brzy toho i využili. Ručinský bekhendem ještě netrefil bránu, ale pak se z nepřehledné situace před Hamerlíkem, kdy kotouč tancoval po brankové čáře, do odraženého puku opřel Gula a druhým gólem v sérii dostal soupeře pod ještě větší existenční tlak.

Litvínov pak byl z brejků ještě nebezpečnější. Jánský po geniálním pasu od Kubáta ze sóla na Hamerlíka mířil do tyče, přečíslení tři na dva mohl lépe zakončit i Hanzl a jeho řada propásla několik slibných příležitostí i v úvodu druhého dějství.

Převaha Třince v závěru druhé části přerostla do drtivých rozměrů, jenomže se odbývala hlavně v rozích nebo za brankou a strategické prostory před Francouzem Litvínov mistrně čistil. Jen Ciencala se v oslabení dostal s pukem sám před bránu, ale Gula mu v poslední chvíli stihl sáhnout do rány.

Jak Třinci ubýval čas, vadla i jeho převaha. Hosty sice dvojnásobně přestřílel, ale rána, která by Francouze skutečně ohrozila, nepřiletěla. Naopak po tečovaném pokusu Chaloupky kotouč ve 46. minutě plachtil na horní síťku Hamerlíkovy branky. Domácí už v závěru riskovali a měli štěstí, že v 59. minutu soupeř zle sehrál přečíslení tři na jednoho. Už při power play se ale Kubátovi nepodařilo odehrát puk od brány, Plíhal bekhendem 36 sekund před koncem srovnal a současně po 174 minutách ukončil Francouzovu neprůstřelnost.

Prodloužení už po necelých dvou minutách mohl skoncovat Pavelka, ale jeho rána skončila na horní tyči a v 67. minutě Hamerlík zázračně zhatil i stoprocentní šanci Ručinského. Hostující veterán zápas nerozřešil ani v 74. minutě, Hamerlík o milimetry nepustil puk za brankovou čáru i za cenu vlastního zdraví a v závěru musel přepustit místo Hrubcovi. Spálené možnosti mohly Litvínov přijít draho, Orsava s Irglem však také ztroskotali na Francouzovi. Nerozchytaný Hrubec ale v nájezdech vychytal Hübla, Lukeše i Hanzla, a tak domácím stačila trefa Draveckého.

Olomouc zdolala Chomutov a ovládla tabulku baráže

Hokejisté Olomouce porazili v závěrečném 12. kole baráže o extraligu v duelu dvou jistých účastníků nejvyšší soutěže Chomutov 5:2 a dostali se právě před Piráty v konečné tabulce na první místo. Dvě branky vítězů vstřelil v duelu, který místy připomínal exhibici, obránce Tomáš Houdek.

V duelu dvou jistých účastníků první ligy porazili hokejisté Slavie České Budějovice 4:3 v prodloužení. Jihočeši třikrát vedli, ale domácí pokaždé srovnali a v 63. minutě rozhodl Miroslav Čermák. Motor skončil v tabulce na poslední čtvrté příčce, Slavia na třetí pozici.

Finále play off hokejové extraligy - 5. zápas
Třinec - Litvínov 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 60. Plíhal (Irgl), rozhodující nájezd Dravecký - 11. Gula (Martynek). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).
Stav série: 2:3.
Třinec: Hamerlík (74. Hrubec) - Roth, Klesla, Nosek, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn - Irgl, Klepiš, Dravecký - Orsava, Polanský, Adamský - Hrňa, Plíhal, Ružička - Cienciala, Matuš, Rákos. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka - Jánský, Hübl, Lukeš - Petružálek, Hanzl, Ručinský - Martynek, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Piroš, M. Hořava ml. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Baráž - 12. kolo
Olomouc - Chomutov 5:2
Branky: 16. Zuzin, 19. Patera, 35. Houdek, 42. Houdek, 59. Laš - 44. McGregor, 45. M. Kadlec.
Slavia - České Budějovice 4:3 v prodl.
Branky: 26. Bednář, 42. M. Čermák, 58. Štich 63. M. Čermák - 12. a 49. Pajič, 37. A. Přibyl.