Harant rozhodl o výhře Budějovic nad Libercem

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Českobudějovičtí hokejisté porazili ve dramatickém utkání jedenácté extraligového kola Liberec 2:1 a ani v šestém domácím utkání v sezóně nepoznali na domácím ledě hořkost porážky. Teprve podruhé se však radovali ze zisku tří bodů. Souboj sousedů v tabulce, ve kterém diváci čekali na úvodní gól až do třetí třetiny, rozhodla branka Tomáše Haranta ve 47. minutě.

Jihočeši začali dobře. Reprezentačního gólmana Hniličku zachránila již v šesté minutě tyčka za jeho vyrážečkou, když nestačil vytěsnit střelu Kopeckého. V protiútoku se dostal ke střele Krstev, ale brankář Chábera jeho pokus betonem vyrazil. Na Hniličku poté dvakrát neúspěšně z dálky pálil Gřegořek, naopak ve vlastním oslabení se probil před budějovickou svatyni Podkonický. Na jediného obránce hostí se řítili Hudec s Kutlákem, jejich akci však Hnilička s jistotou zlikvidoval.

Ve druhém dějství přibývalo nervozity a také vyloučených. Po střele Moravce od modré měl jednu z mála šancí Podkonický. Neuspěl však stejně jako při hře čtyři na čtyři jeho spoluhráč Šachl. Pokus Jihočecha Kopeckého zastavil obětavým pádem vracející se Novák. O vzruch se postaral rovněž rychle pronikající Hřebejk, ale jeho přihrávky nacházely pouze obsazené spoluhráče.

Do třetí části vstoupili razantněji hosté. V rychlém sledu se před Cháberu dostali Novák, Procházka a Vampola, ale udeřilo na protější straně. Šimánek "na červené" přistrčil puk Hüblovi, který nechytatelnou střelou od modré otevřel skóre. S vedení se však domácí radovali pouhé dvě minuty. Vyloučení Haranta bleskově potrestal gólem z poloviny kluziště liberecký kapitán Novák.

Budějovičtí ale využili následující přesilovku, kdy za katrem seděl Procházka. Od modré přesně mířil Harant. Domácí měli jedinečnou možnost rozhodnout po zbytečných faulech soupeře, ale více než minutová přesilovka pět na tři vyvrcholila pouze bitkou před Hniličkovou svatyní. Hostující tým se k závěrečné power-play nedostal, protože na trestné lavici odpočíval Moravec.

České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 43. Hübl (Šimánek, Gřegořek), 47. Harant (Gřegořek, Brabenec) - 45. V. Novák (Jiruš, J. Moravec). Rozhodčí: Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:12. Využití: 1:1. Diváci: 4248.
České Budějovice: Chábera - Kotaška, Kutlák, Harant, Gřegořek, Vydarený, Mucha - Šimánek, V. Hübl, Sailer - Hudec, Kopecký, Brabenec - Veselý, Vak, Kotrla - Hřebejk, Krátoška, Bělohlav. Trenéři: Jandač a Kupka.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev, Jiří Hanzlík, Nikolov - Vaic, Podkonický, V. Novák - Plodek, Šachl, S. Procházka - Vampola, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.