Litvínov promarnil proti Liberci tříbrankový náskok

Litvínovští prodloužili černou sérii bez vítězství už o desátý zápas, když promarnili tříbrankový náskok. Domácí si přitom od začátku udělali z Hniličkovy branky střelnici a po deseti minutách ho obránce Skuhrovec překonal poprvé. Poté se trefil Šaffer.

O třiadvacet vteřin později Hnilička před brankovištěm srazil na led Brandu a kvůli trestu do konce hry pro něj zápas předčasně skončil. Jeho nástupce Falta brzy inkasoval z hole beka Moravy. V prostředním dějství vykřesal hostím naději kapitán V. Novák, premiérový Reichlův zásah v sezóně však vrátia Litvínovu tříbrankové vedení.

Pak domácí přečkali pětiminutové oslabení za Skleničkův hrubý zákrok na Dernera, který musel být odvezen do nemocnice. Jenže nedlouho před druhou přestávkou Vampola propálil R. Fialu a třetí část patřila zcela hostím, kteří zaslouženě dvěma góly srovnali a vynutili si prodloužení, v němž už gól nepadl.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Vítězství jsme měli na dosah, o to větší je zklamání z výsledku."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Mužstvo se za nepříznivého stavu obdivuhodně zvedlo a prokázalo vnitřní sílu. Zachránili jsme ztracený zápas."

Chemopetrol Litvínov - Bílý Tygři Liberec 4:4 po prodl. (3:0, 1:2, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Skuhrovec (Branda, Benda), 12. Šaffer (Skuhrovec), 16. Morava (Trávníček, Benda), 28. Reichel (Prorok) - 26. V. Novák (Vaic, Podkonický), 39. Vampola (Víšek, Rataj), 42. Rataj (Richter, Vampola), 56. Vampola (Holub, S. Procházka). Rozhodčí: Bolina - Kostka, Český. Vyloučení: 4:2, navíc Sklenička - Hnilička oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2305.
Litvínov: R. Fiala - Punčochář, Pojkar, Gýna, Poživil, Ťupa, Morava, Skuhrovec - Trávníček, Branda, Benda - Kubinčák, Reichel, Prorok - Balázs, Jeslínek, Gombár - Jánský, Sklenička, Šaffer. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Liberec: Hnilička (13. Falta) - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Derner, Krstev, Jiří Hanzlík, Nikolov - Vaic, Podkonický, V. Novák - Plodek, Šachl, S. Procházka - Klimenta, Rataj, Víšek - Pabiška, Vampola, Jech. Trenéři: Paleček a Dvořák.