Zlínský Murín byl pro Kladno nepřekonatelnou překážkou

Hokejisté Kladna prohráli na domácím ledě se zlínským Hamé 1:2 po prodloužení, když Moravanům zajistil bonusový bod přesným zásahem Ivan Rachůnek. Vynikající zlínský brankář Murín byl pro kladenské střelce nepřekonatelnou překážkou.

Domácí byli v první částí důraznější, jenže jejich převaha byla neefektivní. Naopak kiksy Ševce a Bílka poslali Okála a Rachůnka v oslabení do tutovek, ale Orct byl na místě.

Druhé dějství začali domácí další přesilovkou, jenže Libor Procházka na modré namazal Rachůnkovi a ten našel z trestné lavice se vracejícího Vosátka, který pověsil puk pod horní tyč Orctovy branky. Vyrovnání přišlo šťastně: Bílek pálil z kruhu a puk sražený o beka zapadl za Murína. Vzápětí ještě trefil Kalla tyčku.

Po druhé přestávce se Zlín bránil jen za cenu zakázaných uvolnění, ale v největších šancích nastřelil Michael Frolík horní tyč a sám před Murínem pálil těsně vedle. Rozhodnutí přišlo v prodloužení, kdy po střele Čecha dorážel nekrytý Rachůnek a hosté slavili vítězství.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "Selhali jsme v koncovce. Měli jsme rozhodnout v základní hrací době."

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Kladno nás dostalo pod tlak, ale závěry se nám daří, hráči měli před prodloužením sebevědomí nahoře."

Rabat Kladno - Hamé Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Bílek (Patera) - 22. Vosátko (Rachůnek), 62. Rachůnek (M. Čech). Rozhodčí: Bulanov (Rus.) - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:5, Galvas (Zlín) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3060.
Kladno: Orct - Ševc, Hájek, L. Procházka, Špelda, V. Čech, Zeman - Bílek, Patera, Martin Procházka - Michael Frolík, Gardoň, Hluchý - Horna, Huml, Kalla - Látal, M. Havel, Tlustý. Trenéři: Müller a Tatíček.
Zlín: Murín - Blaťák, Hamrlík, Galvas, Houdek, Malinský, Nosek, Vosátko, Zubíček - Okál, M. Čech, Záhorovský - Barinka, Kovář, Pištek - Mokrejš, Jenáček, Kristek - Rachůnek, Král, Melenovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.