Slavia uhájila v Pardubicích neporazitelnost

PARDUBICE

Hokejisté pražské Slavie uhráli bod na ledě mistrovských Pardubic a uhájili tak svoji dosavadní neporazitelnost. Seběvědomá Slavia dokázala otočit nepříznivý stav a vybojovala remízu 3:3, Pardubice mohou mrzet promarněné přesilovky.

První se osmělili domácí, když Tvrdík ideálně načasoval přihrávku na Koláře, který střelou mezi betony Fraňka otevřel skóre. Poté i hosté přidali, největší šanci první třetiny zahodil Sup po nevydařeném bekhendovém blafáku. V době sílícího tlaku Slavie ujel druhý útok Východočechů, po jehož kombinaci Mikeska lehkou tečí zvýšil.

O dvě minuty později Beránek dorážkou do odkryté branky trestal Snopkovo vyloučení. Na konci 40. minuty slávisté nabídli domácím dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, v níž Pardubice střelecky propadly. Trest v podobě otočení skóre na sebe nenechal dlouho čekat, avšak Mrázek po asistenci Lašáka zdramatizoval závěr utkání. V nastaveném čase se již obě mužstva smířila s dělbou bodů.

Moelller Pardubice - Slavia Praha 3:3 po prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Kolář (Tvrdík), 30. Mikeska (Čaloun, Rolínek), 53. Mrázek (Lašák) - 32. Beránek (Duda, D. Hruška), 45. Tomica (Žabka), 52. Žabka (Dlouhý). Rozhodčí: Smeták - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 9300.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Linhart, Mudroch, Havíř, Vágner - Mrázek, Hlinka, Korhoň - Čaloun, Mikeska, Rolínek - Kolář, Tvrdík, Lubina - Cetkovský, Klouda, Koukal. Trenéři: Martinec a Šejba.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Červenka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.