Výborný Bříza dovedl hokejisty Sparty k výhře nad Vítkovicemi

Sparťané nebyli lepším týmem, ale díky přesnější koncovce a pohotovému Břízovi uhájili domácí neporazitelnost a alespoň částečně oplatili Vítkovicím vyřazení ve čtvrtfinále minulého play-off. Domácí marodka se alespoň částečně vyprázdnila, a tak mohl trenér Šindel nasadit čtyři útočné formace.

První třetina neměla vítěze, když jak Sivek, tak Padělek skórovali krátce po návratu soupeřova vyloučeného hráče na led. Hostující gólman Pinc střídal výborné zákroky s nejistými a jedné jeho slabší chvilky využil domácí forvard Ton.

Poté nabídli zkušení vítkovičtí hráči Philipp se Šimíčkem dvěma fauly během pěti vteřin Spartě téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, kterou proměnil Kratěna. Hosté sice ještě vstřelili kontaktní gól a pokusili se o power play, jejím jediným efektem však byl inkasovaný gól.

Jaromír Šindel, trenér Sparty: "Začali jsme lépe než soupeř, ale pak se hra vyrovnala. Ve třetí třetině už rozhodovala bojovnost."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Přijeli jsme si alespoň pro bod, klíčovým momentem bylo naše zvláštní vyloučení do tří, které asi rozhodlo."

Sparta Praha - Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Sivek (Netík), 24. Ton (Marek, Chabada), 33. Kratěna (Marek, Ton), 60. Sivek (Chabada, Netík) - 17. I. Padělek (R. Procházka, Tomášek), 40. Hubáček (Hudec, Jasečko). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 4187.
Sparta Praha: Bříza - Hlavačka, Stehlík, Černošek, Jan Hanzlík, Dobroň, Toman - Ton, Marek, Chabada - Kratěna, Netík, Vopat - M. Růžička, Sivek, Špaňhel - Vrbata, Jakub Šindel, Dragoun. Trenéři: Jaromír Šindel, Doležal a Volek.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, R. Polák, Dresler - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, R. Procházka, Tomášek - Kropáč, Káňa, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.