Slavia i po 12. kole extraligy drží neporazitelnost

Neporazitelnost hokejistů Slavie v této sezóně extraligy se v neděli otřásala v základech, ale vydržela i po 12. kole. Slávisté prohrávali v Pardubicích 0:2, ale v poslední třetině vývoj duelu s mistrovským týmem otočili a sahali dokonce po výhře. Tu jim ale vzápětí gólem na konečných 3:3 sebral František Mrázek. V sobotní televizní předehrávce porazilo Znojmo Plzeň 4:2.

Výborný výkon brankáře Petra Břízy pomohl hokejistům pražské Sparty k výhře nad Vítkovicemi 4:2. Holešovičtí díky tomu i po dvanáctém extraligovém kole drží domácí neporazitelnost. Zásluhu na tom měl i autor dvou gólu Michal Sivek.

Hokejisté Litvínova nedokázali dovést slibně rozehraný zápas s Libercem do úspěšného konce a čekají na výhru již deset zápasů. Chemopetrol sice vedl v severočeském derby 3:0 i 4:1, ale Bílí Tygři dokázali vyrovnat. Litvínov tak vytěžil z uplynulých deseti duelů jen čtyři body a zůstává předposlední.

Hokejisté Zlína zvítězili díky brance Ivana Rachůnka v druhé minutě prodloužení na ledě Kladna 2:1. Hráči Hamé se tak vrátili na druhé místo tabulky, protože mají lepší skóre než třetí Znojmo.

Vsetín pokračuje ve špatných výkonech

Hokejisté Karlových Varů vyhráli 5:4 v Třinci a domácím tak připravili čtvrtou porážku v řadě. Dvěma brankami se o to postaral útočník Milan Procházka, který zaznamenal ve 45. minutě i rozdílový gól. Energie je už čtyři kola neporažena a prchá z extraligového suterénu. Kanonádu viděli diváci v úvodní části, kdy padlo na obou stranách po třech brankách.

Hokejisté Vsetína pokračují ve špatných výkonech a ani ve dvanáctém extraligovém kole nedokázali zvítězit. Valaši prohráli na vlastním stadionu s Českými Budějovicemi 2:4. Za hosty poprvé v této sezóně chytal Roman Turek, a přestože příliš práce neměl, dvakrát kapituloval.