Rubriky:

Tipsport extraliga

Zvýšení kapacity brněnského hokejové haly o 500 míst se odkládá

27. dubna 2015 13:13 - Brno

Zvýšení kapacity brněnské haly, v níž hrává domácí extraligové zápasy hokejová Kometa, zhruba o 500 míst se odkládá. Správce haly, městská společnost Starez-Sport, informoval ve Věstníku veřejných zakázek o zrušení tendru kvůli tomu, že ani jeden z uchazečů nesplnil zadávací podmínky. Ředitel Starezu Martin Mikš ČTK řekl, že je však stále možné stihnout práce za 9,4 miliónu do začátku další hokejové sezóny, která startuje v září.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nyní musí Starez vypsat zakázku znovu. "Musíme znovu oslovit firmy, které jsme vyřadili z formálních důvodů," uvedl Mikš. Podle zadávací dokumentace se měla hala předávat vybrané stavební firmě 1. května a všechno mělo být hotové do půlky července, kolaudace měla proběhnout nejpozději do konce července.

"Je v tom časová rezerva, můžeme to stále stihnout. Zatím nechci spekulovat, kdy se může nejdříve začít, a co by se dělo, kdyby se stavba protáhla do doby, kdy už se mají hrát zápasy," řekl Mikš. Extraliga sice začne v září, v srpnu už se ovšem hrají přípravná utkání.

Projekt na rozšíření kapacity ze stávajících 7200 míst nechal zpracovat hokejový klub a zastupitelstvo schválilo peníze na rekonstrukci již před rokem. Zápasy bývají totiž většinou vyprodané a je řada diváků, kteří se na hokej nedostanou. V hale se navíc konají i koncerty či různé kulturní akce. Klubu a pořadatelům akcí by zvýšení kapacity přineslo větší zisk ze vstupného. Hala prošla kompletní rekonstrukcí za provozu před šesti lety, město za ni dalo zhruba 400 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..